Дерменджиев: Шансът на Лудогорец да излезе от групата не е малък

Дерменджиев: Шансът на Лудогорец да излезе от групата не е малък

"Играта е по-различна от това, което беше преди", коментира наставникът

 Георги Дерменджиев на два пъти вкарва Лудогорец в групите на Шампионската лига през 2014-а и 2016-а. Първия път на пътя му се изправя един от сегашните съперници в групата за Лига Европа – Цървена звезда.

 
„Шансът на Лудогорец да излезе от групата не е малък. Отборите не са леки, но качеството им е такова, че Лудогорец може да се пребори с тях. Тимът е надигравал два от съперниците през годините – Цървена звезда и Брага, и то в Португалия. Звезда сега не се представя на това ниво, на което беше, когато игра в груповите фази на Шампионската лига през 2018 и 2019 година. Има отстъпления при тях“, коментира специалистът пред „Тема Спорт“.
 
„Лудогорец има абсолютно нов отбор. Играта е по-различна от това, което беше преди. Но в крайна сметка тази тенденция, която се вкарва в момента, също носи успех. Да, тимът не успя срещу Малмьо в плейофа за Шампионската лига, но определено показа, че има растеж. Все пак отстрани Олимпиакос. На отбора ще му трябва и опит в международните мачове, защото доста от новите играчи го нямат. Такъв ще се придобие и с победите. Това е много важен момент. През годините Лудогорец показа, че умее да играе на два, три фронта. Трудно е, но е по-добре така да се редуват мачове – международните с вътрешните, защото групата от футболисти е голяма и така те ще се държат в нужната кондиция“, добави Дерменджиев.
Извънредно Общо събрание в Спартак (Варна) заради кризата

Вижте всички точки, записани в приложението

Добри новини за Локо (София): Славчев подновява тренировки

Той се възстановяваше от тежка травма

Монтана надви минимално Спортист в контрола

Нападател на проби им донесе успеха

Антон Зингаревич стана собственик на нов клуб

Той се сдоби с половината акции на арменския Алашкерт

Веласкес за Алекс Колев: Левски да излезе със становище, аз няма да коментирам

Треньорът на Левски не пожела да влиза в конкретика

Илиян Филипов: Ивелин Попов ще управлява Ботев (Пловдив)

"Аз акции няма да взема, нито ще ставам президент"

Сираков мълчи за Алекс Колев

По-рано през деня стана ясно, че голмайсторът е пратен във втория отбор

Добруджа помете аматьорите от Бенковски (Исперих) в контрола

Новакът в елита вкара четири гола на опонента си

ЦСКА 1948 се справи със Славия в Банско

Двата тима изиграха динамична проверка помежду си