Десет от ЦСКА 1948 победиха Арда с 1:0 (ВИДЕО)

Ивайло Чочев изкачи "червените" до петото място в класирането и то с мач по-малко

ЦСКА 1948 успя да победи Арда с 1:0 в отложения им мач от 18-ия кръг на efbet Лига. "Червените" завършиха мача с десет души, след като Фуртадо беше изгонен половин час преди края на мача.

Въпреки това, домакинтие удържаха аванса си, който дойде след точно изпълнена дузпа от Ивайло Чочев още в 10-та минута.

В 7-ата минута ЦСКА 1948 създаде първата голова опасност в мача. Георги Русев се измъкна от отбраната на Арда и стреля по диагонала. Анатолий Господинов обаче изби. Антонио Вутов стигна пръв до топката. Въпреки че се препъна и падна на земята, той успя да стреля. Защитник на гостите обаче съумя да избие от голлинията.

Пет минути по-късно „червените“ излязоха напред в резултата. ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, след като футболист на кърджалийци направи лош шпагат в гръб и препъна противник. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка, а решението му беше потвърдено от ВАР. Зад топката застана капитанът на софиянци Ивайло Чочев. Неговият удар в центъра на вратата матира Господинов.

Домакините имаха страхотен шанс да удвоят резултата в 28-ата минута. Тогава топката бе пусната отдясно в наказателното поле. Там Ивайло Чочев я пропусна за връхлитащия зад него Педриньо. Бразилецът остана на почти празна врата, но вместо да вкара гол, той нацели десния страничен стълб.

В следващите минути Арда бе по-активният отбор и в 41-ата минута получи пряк свободен удар на границата на наказателното поле вдясно от вратата. Тонислав Йорданов не стреля, а пусна топката към Лъчезар Котев, който бе на гранизата на наказателното поле, фронтално пред вратата. Той стреля, но топката разтресе напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

Точно преди изтичането на час игра "червените" останаха с десет души на терена, след като Стив Фуртадо получи жълт картон за нарушение в гръб. Това бе второ официално предупреждение за защитника и така той напусна преждевременно терена.

В 71-ата минута Преслав Боруков изпревари Емил Виячки и стигна до топката в наказателното поле вдясно от вратата на излезлия напред Генадий Ганев. Напдателят стреля от малък ъгъл, но Елитон блокира пътя на топката към мрежата.

Минута преди края на редовното време Иван Коконов стреля силно от дистанция, но вратарят на домакините улови топката.

В добавеното време на мача домакините пренесоха играта в половината на Арда, за да предотвратят атаки на гостите от Кърджали към вратата на Генадий Ганев.

ЦСКА 1948 - Арда 1:0
1:0 Чочев 10 (дузпа)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: Ганев, Хелитон, Фуртадо, Енрике, Русев, Василев, Чочев, Вутов, Ценов, Даскалов, Виячки

Арда: Господинов, Сако, Стоев, Тунгара, Стойчев, Хюсеинов, Йорданов, Лозев, Юруков, Котев, Станислав Иванов