Десподов с гол от съблекалнята за ПАОК, отборът му надви Панатинайкос (ВИДЕО)

Българинът изигра добър мач за солунчани

ПАОК се наложи над Панатинайкос с 3:2 на стадион „Апостолос Николаидис“ в мач от първия кръг в първата шестица в гръцката Суперлига. Българският национал Кирил Десподов започна като титуляр за „двуглавите орли“, като дори даде аванс на своя тим след само 64 секунди игра. Десподов престоя на терена до 61-вата минута, когато бе заменен от Андрия Живкович.

Панатинайкос успя да изравни в 29-ата минута посредством Бернард, а ПАОК си върна аванса още преди края на първото полувреме след гол на Брандон Томас. Стефан Шваб сложи окончателно точката на спора с попадение от дузпа в 90-ата минута. Панатинайкос върна отново един гол в добавеното време чрез Бернард, но той не бе достатъчен за „детелините“ да спечелят точка.

След този успех ПАОК стъпва на върха в гръцката Суперлига, като тимът на Кирил Десподов има 63 точки, изпреварвайки АЕК Атина (62 точки), който обаче е с мач по-малко. Панатинайкос пък е на 3-то място с 59 точки.

ПАОК успя да поведе само 64 секунди след първия съдийски сигнал след страхотен гол от страна на Кирил Десподов. Защитник на Панатинайкос върна не разчетено топката към точката за изпълнение на дузпа, където капитанът на българския национален отбор засече топката с външен фалц и реализира, не оставяйки никакви шансове на Бартоломей Драговски да отрази.

Брандон Томас бе изведен зад гърба на отбраната и излезе очи в очи с полския страж на Панатинайкос. Нападателят на ПАОК шутира в 17-ата минута, но Драговски направи страхотно спасяване.

Панатинайкос отговори на предизвикателството на ПАОК в 29-ата минута, след като Бернард се възползва от рикошет и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, за да възстанови паритета.

Преди края на първото полувреме ПАОК отново успя да си върне преднината. В 37-ата минута Томас Мург изведе Томас, който стреля с първото си докосване и преодоля Драговски, за да направи резултата 2:1.

Първото по-чисто положение за второто полувреме бе на сметката на ПАОК. След центриране в наказателното поле на ПАО, Брандон Томас стреля с първото си докосване към десния ъгъл, но Драговски парира.

Най-чистото положение за Панатинайкос през първото полувреме се откри пред Фотис Йоанидис в 52-рата минута, който получи топката в наказателното поле и отправи мощен удар, който профуча покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Доминик Котарски.

Панатинайкос остана с човек по-малко в 89-ата минута, след като Себастиан Паласиос си изкара директен червен картон, а освен тома ПАОК получи правото да изпълни дузпа, която бе реализирана от Стефан Шваб.

Панатинайкос намали изоставането си в третата минута на добавеното време на мача, след като Александър Джеремейеф изведе Бернард на чиста позиция, а бразилецът преодоля Доминик Котарски, за да се разпише за 2:3.

Домакините се опитаха да грабнат равенството в последните минути от добавеното време на срещата, но ПАОК удържа на натиска на Панатинайкос и се поздрави с крайния успех.

Валентин Илиев: Не мога да си обясня защо има припряност