Десподов започна възстановяването си от контузията

Десподов започна възстановяването си от контузията
Източник: БГНЕС

Българската звезда на ПАОК (Солун) Кирил Десподов от днес започна индивидуална програма за възстановяването от контузията си

В последователни дни той премина лечение на мускулно разтежение на бедрото, но завръщането му на терена все още е далече, съобщава primesport.gr.

Десподов получи травмата на последната тренировка на националния отбор на България преди първата Световна квалификация в група "Е" срещу Испания и не успя да вземе участие нито във въпросния двубой, нито в следващия с Грузия. Той дори премина ядрено-магнитен резонанс, който показа разтежение на заглавната част на бедрения мускул, долу над коляното.

Петкратният футболист номер 1 на България няма да бъде на разположение не само за неделното гостуване на ОФИ (Крит) в третия кръг на гръцката Суперлига, но вероятно ще отсъства до края на септември от срещите в Гърция и на европейската сцена с ПАОК.

Десподов веднага след началото на сезона се превърна в същата решаваща фигура за "черно-белите" от Солун, каквато беше в първите два сезона на стадион "Тумба". Най-напред капитанът на България се появи от пейката и донесе успеха над новака Лариса на старта, а след това участва активно при победите над Риека (5:0) в Лига Европа и над Атромитос във 2-ия кръг на гръцката Суперлига.

Друг голям проблем за треньора на ПАОК Разван Луческу се оказа контузията на Мади Камара. Гвинейският полузащитник се контузи в мача срещу Атромитос. Тестовете показаха подуване на костта в коляното и вчера той следваше специална програма, за да навакса изоставането в тренировките. Отсъствието му от мача срещу ОФИ обаче се счита за сигурно, докато участието му в следващите мачове ще бъде решено в близките дни.

Черно море отнесе най-солена глоба след 2-ия кръг на efbet Лига

Отборът на Черно море бе глобен с общо близо 5000 евро след мачовете от втория кръг на efbet Лига

Левски пусна ново приложение за феновете

Левски обяви, че пуска специално ново мобилно приложение за своите фенове

Локо Пд с второ лятно попълнение

Локомотив (Пловдив) подписа договор с десния краен защитник Далил Али, съобщиха от футболния клуб.

ЦСКА застана зад Методи Томанов с честитка

Носителят на купата на България ЦСКА използва рождения ден на Методи Томанов, за да отхвърли спекулациите, че ветеранът ще загуби ръководния си пост в клуба.

Халф на Лудогорец: Във футбола няма невъзможни неща

Чешкият полузащитник на Лудогорец (Разград) Филип Калоч смята, че тимът може да вкара без проблем три „чисти“ гола и да отстрани Апоел (Тел Авив) във втория кръг на квалификациите в Лигата на конференциите.

Томас Райс: Трябва да минимализираме грешките, да се защитаваме и да вкарваме

Старши треньорът на Лудогорец (Разград) Томас Райс заяви, че в клуба са направили много детайлен анализ на поражението в първия мач от втория кръг на турнира на УЕФА Лига на конференциите – 0:2 от Апоел (Тел Авив) в Унгария, и се надява всички играчи да са си взели поуките.