Децата на ЦСКА се наложиха над Чавдар

Децата на ЦСКА се наложиха над Чавдар

Милен Радуканов даде шанс на всички юноши, те му се отплатиха с минимална победа – 2:1

ЦСКА победи Чавдар (Етрополе) с 2:1 в контролна среща играна на стадион „Българска армия“. Двубоят бе на изключително ниско ниво, но въпреки това състезателите успяха да вкарат 3 гола. В самия край на първото полувреме Чочев откри за ЦСКА, резервата Етов изравни, а Кристиян Петров направи крайното 2:1 след гол с глава. В този двубой Милен Радуканов даде шанс на почти всички млади състезатели в отбора на „армейците“, като дори 16-годишният Илиянов направи своя първи мач с „червената“ фланелка. 

Играчите на Чавдар започнаха крайно разконцентрирано двубоя и само за пет минути допуснаха на два пъти Долапчиев да остане очи в очи с вратаря Николов. За щастие на стражът и в двата случая младият нападател подцени ситуацията и не успя да отправи опасни удари към вратата му.

Отново най-чистото положение за първата част се откри пред Долапчиев в 26-ата минута. Страхотна акция на ЦСКА с няколко паса изведе младокът очи в очи с Николов. Нападателят стреля, а стражът успя да отбие топката, след което секунда преди да премине голлинията той успя и да я улови.

До края на полувремето играта бе доста скучна, но въпреки това „Армейците“ успяха да поведат. В самия край на първата част Ивайло Чочев изпълни страхотно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на стража на гостите правейки резултата 1:0 в полза на неговия тим.

Второто полувреме започна вихрено и само за три минути гостите успяха да възстановят равенството. Защитата на ЦСКА проспа една атака на Чавдар и влезлият като резерва Етов се възползва. Нападателят остана очи в очи с Господинов и с премерн удар направи резултата 1:1.

Този резултата не се запази за дълго. ЦСКА отново успя да си върне аванса в двубоя в 59-ата минута.  Резервата Кристиян Петров успя да надскочи всички в наказателното поле на Чавдар след едно центриране на Станко Йовчев и от близко разстояние прати кълбото във вратата на гостите, след добър удар с глава – 2:1.

Статуквото от първото полувреме се запази и през втората част. Въпреки двата гола, и това полувреме няма да се запомни с много позитивни неща. Едно от най-интересните бе, че едва 16-годишният Илиянов направи своя дебют с червената фланелка, било то и в контрола.

В самия край на мача, влезлият като резерва Милен Иванов успя да си изкара два жълти картона и логично напусна терена, след като прекара само 34 минути на него.

Така без много игра и футболни достойнства децата на ЦСКА успяха да победят тима на Чавдар (Етрополе) с 2:1 в контролата уредена покрай ½-финалите за Купата на България.  

 

Добруджа взе защитник

Новакът в българския футболен елит Добруджа подписа договор с левия защитник Джан Хасан, съобщават от клуба.

Левски преговаря с нападател от Ямайка (ВИДЕО)

Той е на 25 години и е свободен агент

Треньорът на Лудогорец: Ще бъде трудно, но можем да победим

Старши треньорът на българския футболен шампион Лудогорец Руи Мота очаква труден реванш с Динамо Минск в Дебрецен от първия предварителен кръг от Шампионска лига.

Берое би Атлетик (Куклен) в последната контрола

Берое победи третодивизионния Атлетик (Куклен) с 1:0 в последната си контролна среща преди старта на новия сезон.

Генчев: Само Левски може да свали Лудогорец от върха

Бившият треньор на Левски Станислав Генчев определя „сините“ като единствения претендент на Лудогорец за шампионската титла.

Джейсън Локило тренира наравно със съотборниците си в ЦСКА

Представителният тим на ЦСКА проведе първите си тренировки през новата седмица, през която на "червените" им предстои гостуване на Ботев в Пловдив от първия кръг на Първа професионална лига, съобщават от клуба.

Скандал! Феновете на Локо Пд прекратиха последната контрола на отбора (ВИДЕО)

Феновете на Локомотив (Пловдив) прекратиха последната контрола на отбора от предсезонната подготовка.

Илиян Филипов с прочувствена благодарност към фенове и фирми

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов отправи благодарствено обръщение към всички фенове на „жълто-черните“.

Още един футболист на Санта Колома е близо до трансфер в България

Става въпрос за мексиканеца Пабло Жакес