Девойките до 17 години с промоция за Лига А

Нашите с голям успех във втората фаза на евроквалификациите

Националният отбор на България за девойки до 17 г. постигна изключителен успех във втората фаза на евроквалификациите от Лига B.

Съставът, воден от Ангел Славов, завърши наравно 1:1 със Словения и така финишира на първо място в групата, което гарантира промоция за Лига А.

България с актив от 7 точки заема първата позиция, а толкова има и Словения, но е с по-лоша голова разлика.

Срещата не започна добре за българския отбор, след като Ивана Чалакова получи директен червен картон още в 7-ата минута. Словенките се възползваха от численото си превъзходство и Осолник откри резултата в 23-ата минута.

Йорданка Парнарова изравни за България в 37-ата минута, а до края на срещата националките издържаха на натиска и удържаха равенството.

България завърши на първо място в групата благодарение на победи с 6:1 над Азербайджан в първата си среща и 6:0 срещу  Молдова във втората.