Димчо Ненов: Доста закъсняваме с подготовката, ще играем с Ботев (Пд) в петък (ВИДЕО)

Димчо Ненов: Доста закъсняваме с подготовката, ще играем с Ботев (Пд) в петък (ВИДЕО)

„Колкото по-бързо влезем в ритъма на „А” група, толкова по-добре за нас като отбор”

Миналата година никой не очакваше от нас да се класираме за „А” група. Аз обаче искам да кажа, че по принцип Хасково е футболен град, макар от много години да няма отбор на професионално ниво.

Това каза старши треньорът на Хасково Димчо Ненов по повод предстоящото участие на тима в българския елит, съобщи репортер на Novsport.com.

„Отборът малко изпреварва събитията с представянето си. В момента клубът се престроктурира, за да могат хората, които си дават парите за футбол, да знаят къде отиват”, обясни наставникът, а после коментира и лятната подготовка на новаците в елита:



„Доста закъсняваме с подготовката на отбора, защото в началото не бяхме наясно с много неща и затова нашите трансферни цели в началото се дърпаха, но основното за нас е да запазим отбора си от миналата година. Имаме доста млади и обещаващи футболисти, а сега се нуждаем от хора, които да се интегрират в колектива. Не само да дойдат, да видят Богородица и след един сезон да си стегне багажа.”



Относно предстоящите контроли на тима:

„Утре (сряда, 25.06.2014 година) имаме контрола с Берое, а след това бяхме поканени от Ботев (Пловдив) на мач в петък. Макар, че може да ни дойде малко в повече, приехме и най-вероятно в понеделник ще заминем на подготовка в Банско за 10 дни. Там на място ще уточним контроли. Има вариант на 12 да играем с Левски за представянето им."



"Засега подготовката върви нормално, като привличаме млади момчета, а после ще мислим и за по-опитни. Колкото по-бързо влезем в ритъма на „А” група, толкова по-добре за нас като отбор. В началото имаше при нас момчета от Любимец, но те бяха с нещо повече от футболистите, с които разполагаме към момента. Не искаме да сме като някои отбори, които обещават големи заплати на играчите си, а после плащат един-два пъти за целия сезон”, допълни Ненов.

Крило на ЦСКА виси за Ботев (Пд)

Иван Тасев продължава да е болен

Йовичевич: Лудогорец беше проектът, който търсих

Имах и други предложения, но избрах българския шампион, обяви специалистът

Ивков осъди Левски

Решението не е окончателно

ОФИЦИАЛНО: БПФЛ отваря още сектори за финала за Купата

От Лигата спазиха обещанието си да пуснат още билети при засилен интерес

Над 21 000 билета за финала за Купата са продадени

"Червена" България продължава да купува пропуски за финала на турнира Sesame Купа на България срещу Лудогорец

Спартак Вн ще спира кошмарна серия срещу Берое

Варненският Спартак се намира в кошмарна серия срещу Берое преди сблъсъка между двата отбора в събота край морето

Делова: Задължени сме да спечелим финала с Лудогорец

Лумбард Делова получи наградата си за Играч на 31-ия от efbet Лига

Томаш: ЦСКА е религия и начин на живот

Треньорът на ЦСКА Александър Томаш благодари на привържениците за тяхната активност в купуването на билети за финала за Купата на България

Арда пусна в продажба билетите за Лудогорец

Арда (Кърджали) пусна в продажба билетите за мача срещу Лудогорец (Разград) от 33-ия кръг на българската футболна efbet Лига, съобщават от клуба.