Димитър Рангелов: В България ще играя само за Славия

Димитър Рангелов: В България ще играя само за Славия

С Коняспор не съм разтрогнал, а ми изтече договорът и не го подновиха, уточни нападателят

Националът Димитър Рангелов обясни пред „Меридиан Мач" каква е си­туацията около не­го в момента. Ос­вен, че го спрягат за Ботев, вчера се появиха информа­ции, че 34-годишният таран може да подсили Берое. Той обаче припом­ни, какво е казал още при заминава­нето си за чужбина и подчерта, че дър­жи на думата си.

„Не съм разтрог­нал, а договорът ми с Коняспор из­тече. Не ми го под­новиха, защото дойде нов треньор, нови шефове и те решиха, че ще за­лагат на по-млади футболисти. Отскоро съм в България и ако трябва да съм честен нито един български от­бор не е говорил с мен. За интереса на Ботев разбрах от един мой прия­тел, който пътува­ше за морето и ис­каше да се срещ­нем в Пловдив", ка­за Рангелов, който е юноша на Сла­вия и има 126 мача и 32 гола за тима от „Овча купел" в периода 2000 -2006 г.

През лятото на 2006-а той бе продаден на френ­ския Страсбург, а след това носеше екипите на Ерцге-бирге Aye и Енерги Котбус, преди да последва топ тран­сфера му в Борусия Дортмунд, за който записа един мач в шампион­ския сезон 2010/11, след кое­то бе преотстъпен в израелски Макаби Тел Авив. Преди да отиде в Турция, където с Коняспор игра в Лига Евро­па, а след това спечели и купата на страната, той изкара две години в швейцарския Лю-церн.

„Сега съм си вкъ­щи и си почивам. Още преди 11 го­дини, когато напус­нах България, ка­зах мъжката си ду­ма, а аз държа на думите си. Заиграя ли у нас, това ще бъде само в Сла­вия. Имал съм офе­рти от Левски и Лудогорец, но ги от­казах", каза още нападателят.

Прощаваме се с Кирил Ивков в четвъртък

Ръководството на Левски обяви, че поклонението пред тленните останки на Кирил Ивков ще бъде на 29.05, четвъртък, в 13.00ч. в храм “Св. Седмочисленици”.

Пламен Андреев: Левски ще се бори за титлата

Пламен Андреев смята, че Левски ще се бори за титлата през следващия сезон в Първа лига.

Женският национален отбор на България с две специални събития в началото на юни

На 1 юни, Деня на детето, в Националната футболна база "Бояна" ще се проведе открита тренировка на женския национален отбор.

Боримиров проговори: На българина му дай да мрази и злорадства

Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров отговори на нападките по адрес на ръководството за липсата им на Могилката вчера.

Локомотив Сф се раздели с крило

Локо (Сф) се раздели с Джани Дос Сантос по взаимно съгласие, съобщиха от клуба. 

Елитната фен фракция на Черно море "Д'ъртанян" изненада Даниел Димов

Елитната фен фракция на Черно море "Д'ъртанян" изненада приятно капитана Даниел Димов на стадион "Тича".

Чистка! ЦСКА гони Томанов и Ради Здравков

Двамата се провалиха по време на зимния трансферен прозорец

Локо Пд с генерална репетиция за баража срещу ЦСКА 1948

Следете мача с NOVSPORT.COM

Ботев Вр търси точки от Славия и чака грешка на Крумовград

Следете мача с NOVSPORT.COM