Днес Янчев става рекордьор по участия за ЦСКА в евротурнирите

Днес Янчев става рекордьор по участия за ЦСКА в евротурнирите

В специална седмица влезе капитанът на ЦСКА Тодор Янчев. Най-обичаният от феновете армеец ще се запише в историята на клуба.

В специална седмица влезе капитанът на ЦСКА Тодор Янчев. Най-обичаният от феновете армеец ще се запише в историята на клуба.

Довечера Янчев трябва да изведе отбора срещу уелския ТНС и да се изравни с почетния президент Димитър Пенев. И двамата ще имат по 39 мача в европейските турнири. В момента Янчев се е изравнил с Иван Зафиров.

По всичко изглежда, че капитанът ще “дръпне” доста пред конкуренцията. Ако ЦСКА се класира в групите на Лига Европа и ако е здрав, Янчев може да натрупа още поне шест двубоя и да стигне кота 45.

Миналата година съдбата посочи капитана и именно той вкара гол №300 за ЦСКА в турнирите - при 1:3 срещу Базел в групите на Лига Европа. Дебютът на Янчев бе срещу молдовския “Конструкторул” през 2000 г. - 3:2 и 8:0.

След като завърши уелската епопея, халфът се готви за нов рекорд. Досега Янчев има 199 мача в “А” група с ЦСКА. Срещу “Сливен” в неделя трябва да станат 200.

Заради пословичната си преданост към емблемата капитанът се записа със златни букви в историята на ЦСКА, въпреки че не е играл при великите победи над “Аякс”, “Нотингам” и “Ливърпул”. Най-големите успехи на тима с халфа в Европа са отстраняването на “Шахтьор” (Донецк) и “Динамо” (Москва).

Откакто дойде в Борисовата градина през 2000 г., само за три сезона Янчев е бил далече от ЦСКА. Първо игра за кратко в турския “Трабзонспор”, после мина през гръцкия “Калитеа” и датския “Рандерс”.

Янчев беше един от малкото футболисти, които отказаха трансфер при финансовия колапс и отнемането на лиценза през 2008-а. Няколко пъти оттогава халфът имаше оферти за чужбина, но реши, че трябва да завърши кариерата си в ЦСКА. Вече има и треньорски лиценз “А”, от който един ден може да тръгне нов голям наставник на “Армията”.


През пролетта благодарение на головете на Янчев (въпреки че никога не е играл като нападател) отборът си осигури участие в Лига Европа. Заслужил е да бъде тартор в съблекалнята. Когато по време на подготовката при уволнения треньор Павел Дочев имаше гласуване за нов капитан, 90 процента от анкетите на футболистите посочиха името му. Истинското признание обаче е от трибуните. Във времената на криза и бунтове феновете скандират единствено името на Капитана. 

Кошмарни варианти за Левски в Европа

Опциите важат още за Арда, Черно море, Ботев и Спартак Варна

Ясни са част от възможните съперници на ЦСКА в Европа

"Червените" поставени в Лигата на конференциите

Илиан Илиев прекроява атаката на Черно море

Мартин Милушев гласен за титуляр

Вратар на Левски аут за Кърджали

Маркович продължава да има проблеми

Левски е длъжен да покаже уважение към феновете си и да играе за победи до края на сезона

"Сините" вече си осигуриха второто място през този сезон и нямат съществени цели до края на efbet Лига. 

Шефът на Спартак Вн: Очаквайте две добри новини за клуба

Изпълнителният директор на Спартак Варна обяви, че в близките дни ще зарадва феновете на отбора с две добри новини.

Представители на Кевин де Бройне преговарят с италианския Наполи

Интерес към 33-годишния футболист не липсва, като се съобщава за оферти от няколко отбора от американската Мейджър Лийг Сокър

Лудогорец първи поставен в Шампионска лига

Българският шампион вече знае имената на 13 от потенциалните си 14 съперника на старта

Добруджа ще домакинства на стадион "Дружба" в елита

Имаме уверението на кмета, че мачовете ще се играят в Добрич