Днес започва разрушаването на "Българска армия"

Днес започва разрушаването на "Българска армия"

Фирмата разрушител влиза на стадиона, прави среща с ръководството на ЦСКА

Един от важните дни по пътя на осъществяването на голямата мечта на червена България настъпи. Днес започва същинската работа по реконструкцията на стадион „Българска армия“. В парцела на съоръжението влиза фирма „Ростер“, която наскоро бе избрана да извърши частта от проекта, свързана с демонтажа и разчистването на терена за начало на строителните дейности. Техническите ръководители вече са изготвили линеен предварителен график на предстоящите действия, но днес предстои той да бъде окончателно определен. От фирмата изпълнител ще имат среща с ръководството на ЦСКА, с която на практика ще бъде сложен старт на фактическата процедура по разрушаването на съоръжението.

Преди дни клубът обяви, че началният етап ще трае 4 месеца, но по договор срокът за изпълнение е 90 дни. Разчистването ще започне от тренировъчните игрища пред сектор „А“. В края на миналата седмица юношите от школата на ЦСКА се сбогуваха със стадион „Българска армия“, като проведоха последни тренировки на терените. Както вече писахме, ДЮШ на армейците ще се премести на три локации в София – в Слатина, Студентски град и до парка на Военната академия. Това обаче са само временни варианти, тъй като клубът планира изграждане на чисто нова тренировъчна база в столицата. В Борисовата градина се надяват, че целият процес ще отнеме около две години.

Такъв е срокът и за реконструкцията на „Армията“, като от архитектурното бюро, ангажирано с проекта, обявиха, че ще са нужни 18 месеца от началото на строителните дейности до завършването им.

Един от етапите по разчистването на терена около стадиона е свързан с дървесната растителност. Съгласуван е проект за преместването на дървета, които подлежат на манипулация.

Седем играчи пропускат първата контрола на Левски

Сините се изправят на 21 юни, събота, срещу Спартак Плевен.

Беласица започна подготовка с водосвет за здраве

Новият старши треньор Христо Господинов изведе футболистите на първото занимание

Локо София прати вратар във Втора лига

Жарко Истатков ще пази за Спортист Своге

Пирин стартира подготовка, чака шестима на проби

В първата тренировка участие взеха 24 футболисти

Вихрен започна с трима нови и двама на проби

Новакът във Втора лига чака и двама бразилци

Черноморец Бургас взе бивш нападател на ЦСКА

Калоян Кръстев подписа с "акулите"

Илиян Филипов зададе 16 въпроса към шефовете на Ботев (Пд)

Вижте какво написа той

Берое започна подготовка с голямата си звезда и шестима юноши

Заралии с първа лятна тренировка

Милан и Ювентус разменят Влахович и Тео Ернандес

Милан и Ювентус обмислят размяна на Тео Ернандес и Душан Влахович, пише SportMediaset