Добрин Гьонов: Надявам се да бъде оспорвано първенство

Добрин Гьонов: Надявам се да бъде оспорвано първенство
Източник: БФС

„Ботев Пловдив има валиден лиценз, ако има проблеми, ще ги съобщи на БФС“

Заместник-изпълнителният директор на Българския футболен съюз Добрин Гьонов сподели очакванията си за новия сезон в българското първенство, жребият за който бе изтеглен по нов начин, с използването на софтуер.

„Не можах да говоря с много от клубовете, само с някои от тях, те останаха доста впечатлени, което много ме радва“, започна Гьонов.

Той коментира темата с проблемите на Ботев Пловдив: „На този етап Ботев Пловдив има валиден лиценз, днес имаха представител на жребия. Не искам да се осланям на медийни престрелки, ако има нещо, предполагам, че от Ботев ще го комуникират с Футболния съюз. На този етап няма нищо подобно. Имаха представител тук, даже говорихме преди срещата, интересуват се. Има зададени критерии от Община Пловдив и от полицията в Пловдив за жребия. Надявам се да си разрешат проблемите, Ботев е един от най-големите клубове в България, заедно с един много хубав стадион, би било жалко, ако по някаква причина не могат да участват в първенството“.

„Надявам се да бъде оспорвано първенство. В последните години виждаме оспорвано първенство за всички позиции без шампионската титла. Надявам се това да се промени от зрителска гледна точка. Надявам се и участници да стигнат възможно най-напред и дори във фазата на лигите“, пожела Гьонов на участниците в родното първенство.

„Това са неща, които няма как да ги коментирам. Програмата е направена, тя вече беше публикувана. Колегите от телевизията изготвят по дни и часове програмата. Започваме да работим, защото няма никакви индикации, че на старта на първенството няма да бъдат 16 отбора“, завърши Гьонов.

Георги Илиев с интерес разказ за скандал с Ераносян

Рекордьорът по мачове в историята на българския футболен елит Георги Илиев гостува в подкаста „Код Спорт“, където разказа любопитна история как се е сдобрил със старши треньора на Локомотив Пловдив Едуард Ераносян след скандала между двамата в шампионския отбор на смърфовете.

Защитник на Левски се размина с околосветско пътешествие

Централният бранител на Левси Кристиан Макун, няма да пътува за международни мачове.

Генчев: Няма как да не сме доволни

“Червеният картон също улесни задачата”, добави треньорът на Локо (София)

Арангелов: Имаме математическа възможност да се спасим

“Допускаме пореден мач червен картон”, допълни наставникът на Септември (София)

Станоев: Надиграхме ги по всички параграфи

“В следващите мачове ще натрупаме още точки”, заяви халфът на Локо (София)

Локо (Сф) с класика срещу Септември (Сф) (ВИДЕО)

“Железничарите” се доближават на точка от топ 8