ДРАМА НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": България изпусна пълен обрат срещу Северна Македония (ВИДЕО)

Момичетата ни се върнаха в мача от 0:2 и бяха близо до победата

България и Северна Македония не излъчиха победител в среща от Лигата на нациите при жените, завършвайки 2:2. Мачът се игра на Националния стадион "Васил Левски" и предложи драматични моменти.

Първото полувреме беше равностойно, като на няколко пъти българките можеха да застрашат рамката на Северна Македония. В десетата минута обаче "червените" нанесоха своя удар. Роксана Шахънска изби с една ръка изстрел от фаул, а с глава Гентяна Рочи не сбърка при открилата се пред нея добавка - 1:0 за гостенките.

В началото на второто полувреме се разбра, че в среща от друга група на Лига на нациите Черна гора поведе на Кипър, което означаваше, че на момичетата на Силвия Радойска им беше необходима само победа, за да имат шанс за класиране за плейофите.

В 62-ата минута обаче падна втори гол за съседките ни. Деветката Улза Макзути беше изведена сама срещу вратарката Роксана Шахънска - шут и 2:0 за Северна Македония.

В 71-ата минута отборът от РМС остана в намален състав, след като Александра Марковска фаулира грубо Евдокия Попадинова и й беше показан втори жълт картон. Това позволи на нашите момичета да погледнат още по-настървено към наказателното поле на гостенките. Любопитно е, че след като беше изгонена от игра, Марковска тръгна към трибуните на стадион "Васил Левски". В 77-ата минута страхотен изстрел от 30 метра разтресе горната греда на вратата на северномакедонките.

Натискът на "лъвиците" даде резултат в 79-ата минута, когато Леонора Желев посрещна центриране от фаул и след слаба намеса на вратарката Лековска топката се спря в мрежата - гол за България!

Пет минути след гола, момичетата на Силвия Радойска сътвориха меле пред рамката на РМС, но отново гредата спря българките да отбележат попадение.

Изравняването все пак се случи. В 90-ата минута Полина Ръсина се възползва по чудесен и находчив начин от грешка на Лековска и отблизо направи 2:2. Уви, скоро след това дойде и последният съдийски сигнал.

Керкез: Бяхме изморени

"Искаме да се борим на два фронта - за Купата и за Европа през първенството", увери специалистът

Валентин Илиев: Има лъч светлина в отбора