Дунав Русе сключи договор с Виляреал

Дунав Русе сключи договор с Виляреал

Дунав Русе води преговори с испански елитен клуб за съвместна работа в сферата на детско-юношеския футбол.

Това сподели по време на Общото събрание на "драконите" членът на Управителния съвет Деян Йорданов. Клубът от Испание е Виляреал, който в момента е на трето място в Ла лига.

"Целта ни е Дунав, заедно с нашите партньори от Прогресул - Спартак (Букурещ), с които работим от няколко години, както и Виляреал да изградим сътрудничество и треньори от Испания да ни покажат своята методика, която ги е направила това, което са. Да я адаптираме и към нашата действителност. Става въпрос за европейски проект с обмен на треньори, на деца, възможности за специализация, семинари", каза още Йорданов.

Клубът организира всяка година и международния турнир по футбол за деца "Северна звезда". В него взимат участие различни клубове от Балканския полуостров, а на местно ниво клубът си сътрудничи активно и със Спортното училище "Майор Атанас Узунов" в Русе, както и с футболните школи в града и региона.

"Ние сме повече от футболен клуб, защото целта ни е покрай нас да има общност, в която да възпитаваме децата от школата в любов към отбора и град Русе и членовете ни да решават настоящето и бъдещето на клуба, а не това да зависи само от един човек", продължи Деян Йорданов.

Три огромни дербита за Купата!

Левски - Лудогорец, ЦСКА - ЦСКА 1948 и Ботев (Пд)- Локо (Пд)

Край на сагата! Левски и Спорт Републик не се разбраха!

Инвестиция няма да има

Започва изграждането на Академия БФС

Първи випуск ще бъде от началото на сезон 2026/27

Левски ще се подсили на 4 поста през зимата

Левски обмисля мащабна селекция през зимната пауза. Ръководство мисли, че съставът трябва да се подсили поне на четири поста, за да се бори за титлата.

Евертон Бала на преглед в Бразилия

Атакуващият футболист на Левски Евертон Бала е преминал преглед в Бразилия. 26-годишният южноамериканец е посетил физиотерапевта д-р Фернандо Араухо.

AS: Веласкес, чудото в българския футбол

Авторитетното испанско издание AS обърна сериозно внимание на работата на Хулио Веласкес в Левски.

Сегер активно си търси клуб в Швеция

Трансферното разочарование на ЦСКА Давид Сегер не се е отдал изцяло на почивка след края на есенния полусезон.

ЦСКА започва и идния сезон на „Васил Левски“

ЦСКА най-вероятно ще стартира и сезон 2026/27 на националния стадион „Васил Левски“, пише „Тема Спорт“.

Мътят главата на Акрам Бурас

Халфът на Левски Акрам Бурас продължава да бъде обект на интерес от страна на бившия си отбор МК Алжер.