Двама нови започнаха с Берое

Двама нови започнаха с Берое

Заралии проведоха днес първа зимна тренировка

Берое започна днес зимната си подготовка с две нови попълнения. Португалският халф Франсиско Варела и германският нападател с босненски корени Емир Кухиня се включиха в първото за годината занимание на „зелено-белите“ на стадион „Трейс Арена“.

25-годишният дефанзивен халф Варела през миналия сезон е бил част от състава на втородивизионния Портимонензе в родината си, но не е играл от 18 април миналата година, като от лятото е без отбор.

22-годишният таран Кухиня за последно е защитавал цветовете на германския четвъртодивизионен Магдебург, за който има 5 мача през есента.

В първата тренировка не се включиха двамата основни вратари Артур Мота и Валентино Кинтеро, които са контузени и ще се присъединят към състава на по-късен етап. Титулярът Мота със сигурност ще пропусне началото на пролетния полусезон след четири седмици.

Старши треньорът Хосу Урибе предвижда пет контролни срещи, като първата от тях е на 17 януари срещу аматьорския Марица Милево, а след това предстоят проверки срещу Янтра Габрово, Севлиево, Нефтохимик и Спартак Плевен, срещу който на 31 януари в Стара Загора ще бъде представен съставът за втория дял от сезона.

Отборът ще се готви изцяло в България, като е планиран едноседмичен лагер в Сливен.

Берое гостува на Ботев в Пловдив в първия пролетен кръг от шампионата на 7 февруари.

Станислав Генчев: Разделихме се по едно полувреме с ЦСКА

„През първата част бяхме по-добри“, посочи треньорът на Ботев Пд

Вальо Илиев: Да защитаваш емблемата на ЦСКА не е просто работа

„Дошъл съм да бъда максимално полезен.“

Янев: ЦСКА има много качество и широчина в състава, но играхме слабо

„Трябва ни самочувствие и всеки на терена да защитава името си, както и фланелката на ЦСКА“

Цварц: Обичам да вкарвам в дербитата

Нападателят на ЦСКА Жоел Цварц коментира победата срещу Ботев Пловдив, в която се разписа два пъти и помогна на „червените“ да стигнат до успеха

Луканов: Дунав върви в правилната посока

Старши треньорът на Дунав Русе Емануел Луканов заяви след загубата с 0:2 от Лудогорец в първото домакинство на тима след завръщането му в елита, че основният проблем на отбора е наивността в ключови ситуации, която срещу силен съперник се наказва

ЦСКА обърна Ботев Пд до 3:2 след късна драма в София (ВИДЕО)

Цварц с 2 гола, Питас с 1 и асистенция, викове „оставка“ към Янев