Емил Спасов: На Левски му трябва голмайстор

Емил Спасов: На Левски му трябва голмайстор

Отборът може да достигне до третия кръг на Лига Европа

Бившият футболист на Левски Емил Спасов коментира последните събития около клуба. Той сподели мнението си на кои позиции трябва да се подсили тимът, след като Левски вече подписа с вратаря Мартин Полачек и полузащитника Давиде Мариани. Спасов заяви, че шансовете на сините за европробив са големи.
 
"Загубата с 1:2 от Септември в контрола не е от значение. При Левски нещата си остават както винаги - отборът трябва да играе, за да спечели титлата и купата. Целите са ясни. Друг е въпросът дали ще съумеят да запазят основната част от състава си. За да има шанс, Левски трябва да запази централната си двойка защитници Давид Яблонски - Холмар Ейолфсон. Исландецьт обаче тепърва ще се готви за новия сезон, тъй като участва на световното първенство в Русия.
 
Чехът често бе пращан от медиите в други клубове. Ако се получи негов трансфер, няма да е добре. Защото, ако не друго, то поне в защита тимът беше на ниво през изминалия сезон. Главните виновници за това бяха именно централните бранители. Нямам наблюдения върху новите попълнения Мартин Полачек и Давиде Мариани. Вратарят е грамаден човек, висок. Дано да покаже класа. Швейцарецът засега е голяма въпросителна - качествата му ще си проличат в мачовете му", заяви Спасов пред "Тема спорт".
 
Той посочи, че задължително синитe трябва да вземат централен нападател: 
 
"Определено Левски има нужда от човек, който да реализира голове, защото такъв липсва в момента. Според мен на Делио Роси ще са му нужни още и централен, и краен защитник. Не може да разчита само на двама бекове - Иван Горанов и Милош Цветкович, въпреки че те показаха сериозно израстване. Горанов показа качества през изминалия сезон и за мен той е най-добрият на своята позиция в България. Сърбинът също вдигна нивото си, макар че се контузи в края на първенство. И се видя, че при травма или наказание - няма кой да играе на тяхно място.
 
Трябва да се намерят играчи, за да има баланс в отбора. За мен също има нужда и от типичен плеймейкър. Футболист, който може да играе зад нападателя, но той не е лесен за намиране - дано да са уцелили с Мариани, който е взет за този пост. Защото Филипе Нашименто и Жорди Гомес не убеждават, че могат да действат като плеймейкъри. Португалецът не успя да повиши значително нивото на отбора, макар че дойде с добра визитка. Имахме впечатление, че е страхотен футболист, но не успя да се впише на сто процента в състава. Надявам се, че този сезон ще вдигне нивото си. Може би е необходимо още едно крило, защото не може да се разчита само на Паулиньо и Обертан".
 
Спасов коментира и съперниците на Левски в Лига Европа.
 
"Първият съперник Вадуц не е познат на широката публика, но трябва да бъде преодолян. Вече след това Жалгирис - този тим понаправи име в Европа. Това са напълно преодолими противници и Левски трябва да продължи до третия кръг на Лига Европа".
 
Спасов е на мнение, че на „Герена" се нуждаят от силна фигура, която да се занимава със спортно-техническата дейност.
 
"Мисля, че човек на такъв пост е необходим за Левски. В началото на годината сините имаха Асен Букарев, но не разбрах причините, заради които си тръгна. Може би не са се вслушвали в неговите съвети. Ако се назначава човек само за да се впише като спортен директор, а не да решава въпросите, няма смисъл. По-добре да се продължи, както е сега. Но на Левски е необходим човек с мнение, което да се чува", каза Спасов.

 

Георги Костадинов увисна за първия мач с Алкмаар

Халфът на Левски Георги Костадинов най-вероятно ще пропусне първата битка с A3 Алкмаар, пише "Мач Телеграф".

Левски прати нападател в Mr Bit Втора лига

Левски преотстъпи нападателя Стивън Стоянчов на Етър Велико Търново.

ЦСКА пред раздяла с един от отстранените от първия отбор

ЦСКА е пред раздяла с едно от трансферните си разчарования.

Белгийци идват за защитник на Левски

Скаути на белгийски клуб ще наблюдават под лупа изявите на бразилския футболист на Левски Майкон в първия плейоф за влизане в същинската фаза на Лигата на конференциите.

Нови транспортни неволи за Арда

Кърджалийци още умуват как да се придвижат до Полша за първия мач с Ракув от плейофите за Лигата на конференциите.

ЦСКА в битка с руснаци и турци за защитник на Славия

ЦСКА проявява интерес към левия бек на Славия Жордан Семедо.

Левски отказал сериозна сума накуп за Марин Петков

Сумата била давана от полския Ракув за правата на втория капитан на сините.

Вуцов пред всички в Левски

Вратарят е без смяна от началото на сезона

Белчев: На всеки един в съблекалнята имам пълно доверие

„Днес имаше добра реакция след тези 4 загуби, които бяха поредни.“