„Етър“ привлече юноша на Нафтекс

„Етър“ привлече юноша на Нафтекс

Защитникът Венелин Филипов с договор за 1,5 г.

Бранителят Венелин Филипов е най-новото попълнение на Етър.
 
27-годишният футболист подписа договор за година и половина с „виолетовите“. Той идва от румънския Волунтари.
 
Филипов е юноша на Нафтекс, висок е 177 см и играе като десен и ляв бек.
 
Професионалната му кариера започва в Черноморец (Поморие), а после три сезона (от 2011 до 2014 г.) е в Черноморец (Бургас).
 
Следващия сезон е титуляр в Локомотив (Пловдив), през 2015 г. е част от Берое, а от 2016 г. продължи кариерата си във Волунтари (Румъния). Общо за първенство има изиграни 182 мача с два гола.
 

Миналия сезон неговият Волунтари спечели Купата на Румъния, за което Филипов имаше сериозен принос, а после – и Суперкупата на северната ни съседка след победа 1:0 над шампиона Виторул.

 

През януари той напусна румънския тим, като медиите съобщиха за оферти към него както от български, така и от чуждестранни клубове. От днес той вече е футболист на Етър. 

Черно море приключи лагера в Трявна с победа

„Моряците“ надвиха Спартак Плевен с 1:0

Добри новини за Левски и Сангаре

Нападателят вече тренира с футболни обувки, но ще е трудно да се вдигне за Борац

Защитник пое от Берое към Черно море

Защитникът Тижан Сона напусна Берое. Това съобщиха от старозагорския клуб без да уточняват дали футболистът е продаден, отдаден по наем или е разтрогнал своя договор.

Спартак Варна обяви, че са продадени 50 абонаментни карти

Спартак Варна обяви, че клубът е продал 50 абонаментни карти за новия сезон

От Левски към феновете: Подкрепяйте с цялото си сърце, но разумно

От Левски излязоха с информация преди гостуването на тима от първия квалификационен кръг на Шампионската лига

Валверде пое вината за отпадането на Уругвай

Халфът на Реал Мадрид и лидер на националния отбор на Уругвай Федерико Валверде се извини на футболните фенове в страната си за това, че тимът отпадна още в груповата фаза