Ето как се готвят националите за мача с Азербайджан

Ето как се готвят националите за мача с Азербайджан

Вижте подробности

Футболистите от българския национален отбор по футбол, които вчера играха пълни 90 минути или поне едно полувреме при успеха над Танзания с 1:0, днес от 10:00 часа направиха възстановяване. Това бяха точно 13 играчи - 11-те титуляри и влезлите на почивката Патрик-Габриел Галчев и Алекс Колев.

Останалите състезатели, които се появиха за кратко време или пък изобщо не взеха участие в мача, днес се включиха в пълноценна тренировка. Тя беше водена от помощник-треньорите Петър Костадинов и Георги Донков и в нея бяха ангажирани появилите се като смени Живко Атанасов, Илиан Илиев-младши, Станислав Иванов, Георги Костадинов, както и останалите на пейката Георги Минчев, Лукас Петков, Петко Христов, Светослав Ковачев, Светослав Вуцов и Иван Дюлгеров. Същите играчи направиха снощи веднага след мача и 20-минутна активация.

Днес след обяд футболистите ще получат почивка, докато треньорският щаб ще мисли колко и какви промени да направи за мача в понеделник срещу домакините. 

България ще затвори турнира на ФИФА с мач с домакините, който започва в 20:00 часа местно време (18:00 часа българско) на стадион "Тофик Бахрамов". Главен съдия ще бъде Кристо Тохвер от Естония.

Станислав Генчев: Разделихме се по едно полувреме с ЦСКА

„През първата част бяхме по-добри“, посочи треньорът на Ботев Пд

Вальо Илиев: Да защитаваш емблемата на ЦСКА не е просто работа

„Дошъл съм да бъда максимално полезен.“

Янев: ЦСКА има много качество и широчина в състава, но играхме слабо

„Трябва ни самочувствие и всеки на терена да защитава името си, както и фланелката на ЦСКА“

Цварц: Обичам да вкарвам в дербитата

Нападателят на ЦСКА Жоел Цварц коментира победата срещу Ботев Пловдив, в която се разписа два пъти и помогна на „червените“ да стигнат до успеха

Луканов: Дунав върви в правилната посока

Старши треньорът на Дунав Русе Емануел Луканов заяви след загубата с 0:2 от Лудогорец в първото домакинство на тима след завръщането му в елита, че основният проблем на отбора е наивността в ключови ситуации, която срещу силен съперник се наказва

ЦСКА обърна Ботев Пд до 3:2 след късна драма в София (ВИДЕО)

Цварц с 2 гола, Питас с 1 и асистенция, викове „оставка“ към Янев