УЕФА промотира Гидженов в ранглистата на съдиите

УЕФА промотира Гидженов в ранглистата на съдиите
Източник: БГНЕС

България ще има двама съдии в Категория 1 на ранглистата на ФИФА за 2026-а година, след като днес стана ясно, че Радослав Гидженов се изкачва  от втората категория.

УЕФА обяви промените и новите лица в ранглистите за втората част от сезон 2025/26, като новите лица в най-високата "категория Елит" са шестима, а един е изваден.

В "Категория 1" новите лица са 14, сред тях е и Радослав Гидженов от България, който се присъединява към другия българин там – Георги Кабаков. За първи път при новото категоризиране на съдиите в Европа двама българи заедно ще бъдат във второто ниво на международните футболни арбитри.

34-годишният Гидженов до момента през есента на 2025-а година има седем мача в Европа, един от които квалификация в Шампионската лига. За последно той ръководи мач зад граница на 27-и ноември, когато се представи отлично в мача за Лигата на конференциите Омония (Кипър) – Динамо Киев (Украйна) и беше оценен отлично от съдийския наблюдател Конрад Плауц (Австрия).

Новите съдии в Категория Елит са Eрик Ламбрехтс (Белгия), Кристофър Кавана (Англия), Никълъс Уолш (Шотландия), Свен Яблонски (Германия), Донатас Румшас (Литва) и Раде Обренович (Cловения). Анастасиос Сидиропулос от Гърция е свален от Категория Елит в Категория 1.

Бразилска агенция: Майкон остави своя отпечатък на европейския пазар

Майкон продължава да бъде един от играчите, които получават най-голям отзвук от чуждестранните медии.

Манчини за новата звезда на ЦСКА: Добър е, техничен, бърз и има характер

Легендарният футболист и треньор Роберто Манчини е начело на Италия при 9-те участия на Стефано Сенси за националния отбор в периода 2018-2022 г.

 Моуриньо ще прави Мбапе още по-добър

Жозе Моуриньо, който през този сезон застана за втори път в кариерата си начело на испанския футболен клуб Реал Мадрид, е уверен, че може да помогне на френската суперзвезда Килиан Мбапе да вдигне още нивото. 

Едното от загиналите деца е внук на бивш шеф в Левски, "сините" изказаха съболезнования

Едно от починалите деца в адската катастрофа на магистрала "Тракия" е внук на бивш шеф в Левски.

Катарски национал отнесе 5 мача наказание

Катарският полузащитник Асим Мадибо бе наказан с пет мача лишаване от състезателни права, след като получи червен картон за шпагат, при който контузи сериозно канадския полузащитник Исмаел Коне,  съобщи ФИФА.

Христо Янев: Ние подходихме като контрола, а те като битка

Треньорът на ЦСКА Христо Янев говори след тежката загуба с 0:4 от Полесие Житомир в контролна среща. Той заяви, че отборът по най-бързия начин трябва да смени подхода и начина си на мислене.