Френски ас на Пирин трябва да послужи за пример на младите българи

Френски ас на Пирин трябва да послужи за пример на младите българи

Юго Комано показа, че с много труд и със силен характер може да се извърви пътя до елита на България

Френският нападател на Пирин Юго Комано определено е доста интересен футболист, който изпъкна в няколко мача на "орлетата" от началото на сезона.

Той започна кариерата си в клуба на фланга, но бе преместен в центъра на атаката на тима и в момента е централният нападател на отбора.

Роденият през 2000 година състезател трябва да послужи за пример на доста млади български футболисти с изключителния си дух, характер и трудова етика.

Комано пристигна в България в състава на Дунав Русе през лятото на 2022 година и именно това направи впечатление на треньорското ръководство на "драконите" - трудовата му етика и неговия характер.

Той бе привлечен в отбора и открит от Диян Димов, който беше бивш капитан на тима от Втора лига, а в момента е изпълнителен директор на отбора.

След добрите изяви на Комано в редиците на Дунав се случи логичното и той подписа в Първа лига.

Макар стартът да не бе перфектен за него Комано показа силните си ментални качества и успя да се пребори за място в стартовите единадесет.

Отборът на Пирин със сигурност има проблеми в атаката, тъй като все пак тимът не е сред водещите в групата, но Юго направи серия от добри мачове и има добра статистика в срещите до момента - 2 гола и 3 асистенции.

Неговият характер и трудова етика пък са нещото, което в крайна сметка убеди Пирин да подпише с него и да му даде шанс.

Юго със сигурност е един от най-бързите футболисти в Първа лига и това ясно си пролича в доста от ситуациите на терена.

Пирин пък държи в ръцете си футболист, който може да доразвие, както го прави в момента.

Определено работата на Юго с Иво Тренчев до този момент дава нужния резултат и нападателят успява да оправдае доверието към него.

И тук е момента да се върнем към причината за този коментар.

Младите футболисти в България трябва да вземат пример от този чужденец, който никога не се предава на тренировките и терена и показва, че когато полагаш труд, тогава нещата се получават по наистина добър начин.

Трудовата етика е нещо, което е проблем за младите български футболисти, но Комано е един от чужденците, които показват как с характер и с много здрава работа всичко може да се случи и невъзможното е възможно.

Младите футболисти в България трябва да вземат пример от този чужденец, който никога не се предава на тренировките и терена и показва, че когато полагаш труд, тогава нещата се получават по наистина добър начин.

Трудовата етика е нещо, което е проблем за младите български футболисти, но Комано е един от чужденците, които показват как с характер и с много здрава работа всичко може да се случи и невъзможното е възможно.

Арсенал потвърди строги санкции за 17 от феновете си

Всеки един е отстранен от мачовете на лондончани за период между 1 и 3 години

Киряков: Момчетата се постараха, спокойно можехме да постигнем и равенство

Треньорът на Етър не бе доволен след загубата от Янтра

Спартак (Варна) е в кошмарна серия срещу Локомотив (София)

Преди петъчния сблъсък между двата отбора на стадиона в кв. „Надежда“

Янтра записа първа победа в първенството, надделя над Етър на "Ивайло"(ВИДЕО)

Габровци спечелиха местното дерби

Десподов призова за подкрепа към националите

Бъдете 12-ият играч, каза капитанът на “лъвовете”

Ясен е съдията на мача Миньор – Етър

Вижте съдийските назначения за срещите от 5 кръг

Глобиха Ботев (Пловдив) с почти 6 бона, санкционираха и Веласкес

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия на БФС

БФС отпусна още 400 билета за България - Испания

Интересът към мача е огромен

Клуб от Лос Анджелис иска Марин Петков от Левски

„Сините“ са определили цена от $1 млн. за таланта си, но са получили оферта за наем