Георги Иванов: Имаме големи шансове да вземем Европейско

Георги Иванов: Имаме големи шансове да вземем Европейско

В добра комуникация сме с правителството, ММС и МО

Президентът на Българския футболен съюз (БФС) Георги Иванов призна, че е нормално ръководството да допуска грешки, но увери, че всички във футболната централа работят ежедневно за развитието на българския футбол.

Бившият футболен национал сподели впечатленията си от равенството между България и Кипър в Пловдив - 2:2.

"Футболистите вече чакат почивката и са изиграли много мачове. Мотивацията не беше на нивото, което очаквахме. Нямаше и много хора на стадиона. Получи се добър мач. Хората следят победителите. Докато националният отбор не започне да побеждава, дотогава не можем да очакваме хората да ни подкрепят", сподели той в интервю за предаването "Арена спорт" на БНТ.

Иванов сподели и очакванията си за предстоящите световни квалификации.

"Даваме си сметка с какви отбори се изправяме. Ще излъжа, ако кажа, че сме спокойни за мача с Испания. Надявам се футболистите да дадат най-доброто от себе си и да постигнем позитивен резултат. Не трябва да подценяваме Турция и Грузия. Нямахме късмет с жребия", допълни ръководителят на футболната централа.

Според него ръководството на БФС неуморно работи за развитието на българския футбол. Пример за това е възможността България да домакинства европейското първенство до 18 г. през 2028 г.

"Имаме големи шансове да домакинстваме европейското първенство до 18 г. през 2028 г. В разговори сме с УЕФА. Работим всеки ден за развитието на футбола в България. Не мислете, че е импулсивно решението да вкараме правилото за българите в Първа лига. Сигурен съм, че с тази стъпка клубовете ще започнат да обръщат внимание на детско-юношеския футбол. В момента сме с добра комуникация с правителството, Министерството на младежта и спорта и Министерството на образованието. Клубовете имат сериозни проблеми с материалната база. Ако искаме да развиваме футбол, трябва да започнем от базовите неща", добави пловдивчанинът.

Президентът на БФС призна, ръководството осъзнава грешките си и цели да ги отстрани.

"БФС е като нарицателно, което си продължава от старото ръководство. Аз знам, когато не правим нещата по добър начин. Убеден съм, че ще оправим съдийството. Недоволни винаги ще има. При всички положения допускаме грешки. Правим нови промени, надявам се да са правилни. Аз не работя за лична изгода, а в името на футбола. Сигурно бъркаме някъде, при някои правила и изисквания, но не е с лоши намерения", завърши Иванов.

Веласкес: Левски върви с малки крачки напред

"Ако работим заедно и в екип, нещата ще се получават"

Черно море стартира в понеделник

Първата тренировка на „моряците“ ще се проведе на стадион „Тича“ от 17:00 часа

ЦСКА връща откритите тренировки и пресконференциите

ЦСКА ще върне пресконференциите и откритите тренировки, за да може феновете да черпят информация от първа ръка

Левски следи полузащитник на Спартак Варна

Левски следи ситуацията с халфа на Спартак (Варна) и младежки национал Дамян Йорданов, съобщава "Тема Спорт"

Джеси Марш остана доволен от храбростта на канадците

Старши треньорът на Канада Джеси Марш заяви, че е доволен от начина, по който отборът му реагира, за да стигне до равенството 1:1 с Босна и Херцеговина в първия мач от група Б на Световното първенство

Майкон няма да ходи в бразлиски гранд

Спекулациите за бъдещето на защитника на Левски Майкон продължават