Георги Костадинов: Левски бе единствена за мен опция в България

Георги Костадинов: Левски бе единствена за мен опция в България

Не съм имал колебания да се върна на „Герена“, заяви единственото засега зимно попълнение на „сините“

Единственото засега зимно попълнение на „сините“ Георги Костадинов говори пред клубния канал „Гласът на Левски“. Мечката коментира решението да се раздели с АПОЕЛ Никозния и да започне втори период на „Герена“.

"Всеки един футболист усеща чувство на отговорност, когато пристигне на "Герена". Аз чувствам и носталгия“, заяви българският национал.

"В сегашния отбор се познавам с почти всички български футболисти, с които съм играл в националния отбор. Най-много време съм прекарал с Кристиан Димитров и Алекс Колев по лагери. Младите момчета все още не ги познавам, както и чужденците. Ще разговарям сега (в деня на записа на видеото - б.а.) и със старши треньора Хулио Веласкес. Нямах колебания дали да се завърна в Левски. За мен в България това е единствената опция". 

Запитан каква ще бъде неговата роля в отбора, Костадинов отговори: "Ролята в отбора сам си я градиш с течение на времето. Предвид опита ми, ще се старая да бъда максимално полезен на младите футболисти, за да направим здрав колектив. С годините научих, че със здраво ядро от футболисти можеш да преодолееш всякакви трудности". 

След като напусна Левски през лятото на 2017, Костадинов премина в отбора на Макаби Хайфа и се задържа една година в отбора от Израел. След това той премина в Арсенал Тула и игра четири години в Русия, а в последните две бе част от кипърския АПОЕЛ Никозия. 

"Преди близо месец изиграх последния си мач за АПОЕЛ (срещу Етникос на 9 януари - б.а.). След това бях болен и в последните 20 дни ми се наруши тренировъчният процес, но бързо ще наваксам. Наблюдавах част от мача на отбора с Цървена звезда (0:4) и ми направи впечатление, че се разчита на динамика, преса и компактен футбол. Тези неща трябва винаги да бъдат на първи план в отбор като Левски", каза още Костадинов.  

Първият мач на халфа може да бъде тази неделя срещу Лудогорец, който "сините" ще посрещнат в 17:15 часа на "Георги Аспарухов". Според Костадинов ключ към победата ще бъдат правилна тактика, агресия и преса. 

"Лудогорец постига добри резултати в Европа, но Левски се стреми да играе атакуващо във всеки мач и да печели на собствения си стадион. Победите са в основата на изграждането на манталитет. Лудогорец има добре балансиран отбор. Трябва да им се противопоставим с тактика, агресия и преса, за да имаме положения и да вкараме голове", продължи той. 

Предпоследната победа на Левски срещу Лудогорец е именно с участието на Георги Костадинов през 2016. В този мач халфът игра пълни 90 минути, а Божидар Краев заби победното попадение във вратата на Владислав Стоянов в първата минута на добавеното време. 

"Изиграхме много силен мач. Спечелихме с гол на Божката Краев в последната минута, ако не се лъжа. Тези победи носят самочувствие и сплотяват отбора. След този мач записахме 10 или 12 победи и показахме израстване. Всяка една е от много голяма важност за психологията на съблекалнята", заяви българският национал. 

"Спомням си, че тогава изградихме отбор от нулата. Дойдоха много футболисти, имаше и юноши, но изиграхме добър сезон. Особено през пролетта играехме много силно в дефанзивен план, но за съжаление не успяхме да надградим и да спечелим трофей. По това време бях много близък с Веско Минев, Сашо Александров, Роман Прохазка и братя Цоневи“, допълни Георги Костадинов.

Официално! ЦСКА обяви Бойко Величков

"Армейците" му пожелаха много трофеи

Петричев: Пределно сме мобилизирани да отстраним Ференцварош

На този етап всяка грешка се наказва, каза изпълнителният директор на Лудгорец

Почивка за футболистите на ЦСКА преди гостуването на Арда

Представителният тим на ЦСКА ще започне подготовка за предстоящото гостуване на Арда от 5-ия кръг на Първа лига едва в сряда (13 август), обявиха от клуба.

Тунчев: Опитахме да отложим мача с Локо Пд

Ръководството на Арда е поискало мачът с Локомотив Пловдив да бъде отложен заради двубоя на кърджалийци с Кауно Жалгирис от Лигата на конференциите.

Ще надмине ли играч на Спартак Варна баща си?

Мачът с Левски със сигурност ще бъде запомнен от нападателя на Спартак Варна Даниел Иванов.

Повече от 100-ина отказали на ЦСКА

Близо 100 играчи са отказали на ЦСКА, ако се вярва на вече бившия спортен директор на "армейците" Пауло Нога.

Левски взима защитник

Левски е на път да привлече централен защитник, който е национал на Северна Македония.

Добруджа уреди девети нов

Добруджа до дни трябва да представи деветото си попълнение това лято.

ЦСКА води Милан в България

ЦСКА е на път да организира касов международен мач за завръщането на обновения стадион "Българска армия".