Георги Минчев с първи гол за турския Маниса (ВИДЕО)

Георги Минчев с първи гол за турския Маниса (ВИДЕО)

Отборът на българина би с убедителното 6:0 Малатияспор

Българският национал Георги Минчев вкара първия си гол с екипа на Маниса ФК, където премина през зимата. Минчев влезе като смяна в 66-ата минута вместо Дани Рамирес и вкара петото попадение за своя тим в 71-ата минута при убедителната победа с 6:0 над Малатияспор във второто ниво на турския футбол.

Домакините от Малатия се намират в трудна ситуация и са в реален фалит, така че доиграват първенството с юношите си. Подобна ситуация е възможност за всеки техен противник да прибави три точки и да оправи головата си разлика – нещо, което направи и ФК Маниса.

Малко странно, но младоците от Малатия вкараха гол в 10-ата минута, който обаче беше отменен от съдиите. До почивката резултатът беше 0:2, а испанският полузащитник Дани Рамирес направи 0:4 в рамките на 6 минути преди да изтече един час игра. След това 32-годишният плеймейкър отстъпи мястото си на Георги Минчев. Българският нападател направи 0:5 в 71-ата минута с глава от близо, засичайки центриране от Омер Гюрбулак. 7 минути по-късно падна и последното попадение в мача.

Георги Минчев има общо 22 мача и 7 гола в турската Първа лига (второ ниво на футбола в страната), като за отбора от есенния дял Юмраниеспор има 18 мача и 6 точни попадения.

Левски се отказа от трансфера на Кареасо

Левски окончателно сложи край на евентуалния трансфер на Марселино Кареасо.

Стана ясно за какви пари играе Ботев Пд срещу Локо Пд

Финансовият благодетел на канарчетата Илиян Филипов е активен и във Фейсбук групи на феновете на Ботев.

Лафчис: Левски трябва да направи повече, за да детронира Лудогорец

Бившият собственик на Левски Томас Лафчис даде интервю пред „Тема Спорт“, в което сподели очакванията си за четвъртфинала за купата срещу Лудогорец.

Ботев (Враца) и Арда гонят полуфинал за Купата

Ботев Враца и Арда се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от Купата на България.

Илиян Филипов подхвана и Сираков

Благодетелят на Ботев Пловдив Илиян Филипов жегна мажоритарния собственик на Левски и легенда на синия клуб Наско Сираков.

Българите на Игрите днес

Вижте кои наши състезатели ще участват в Милано-Кортина