Георги Василев: При Томаш ЦСКА опитва да налага предимство

Георги Василев: При Томаш ЦСКА опитва да налага предимство

Вижте какво каза именитият треньор

Легендарният треньор Георги Василев-Гочето, извел до шампионската титла три различни родни отбора – Етър, Левски и ЦСКА, коментира пред „Тема Спорт“ представянето на армейците под ръководството на новия наставник Александър Томаш и в частност при победата с 1:0 над Берое в Благоевград.

„Първите ми впечатления от работата на Томаш са, че ЦСКА се стреми чрез поведението си на терена да налага предимство над съперниците и да контролира мачовете. На това се опитва треньорът да научи футболистите. Видяхме го и след като стана 2:0 срещу Локо София в предишния кръг, и срещу Берое в Благоевград. Отборът много продължително играе с топката, задържа я, дори доста от пасовете изглеждат безцелни. Но червените стигнаха до едно-две голови положения след такива голови акции, включително и до ситуацията за дузпата. Налага се философия, при която армейците да притежават топката с много по-голямо спокойствие. Ясно е, че всичко е все още в много крехък вид и това изисква време, но когато се случи, очаквам и отборът да изглежда доста по-остро в офанзивен план. Аз не съм толкова съгласен, че ЦСКА е играл много слабо през първото полувреме срещу Берое. Просто треньорът не заложи на вихрени атаки от първата минута, както срещу Локо Сф, а искаше да види дали отборът му ще успее постепенно и методично да наложи волята си. Самият Томаш си каза, че все още представянето е много далеч от това, което търси, но трябва да се правят крачки в тази посока, за да свикват футболистите с неговите изисквания.

ЦСКА обяви къде феновете могат да почетат Джони Велинов

ЦСКА обяви, че днес след 16:00 часа пред централния вход на стадион “Българска армия” ще бъде оформен възпоменателен кът в памет на Георги Велинов

Билетите за Лудогорец - Левски вече са в продажба

Ръководството на Лудогорец пусна билетите за дербито с Левски от 24-ия кръг на efbet Лига

БФС стана част от Българския форум на бизнес лидерите

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов бе сред официалните гости на събитие на Българския форум на бизнес лидерите (БФБЛ) – водеща платформа, която обединява компании от различни сектори, ангажирани с насърчаването на отговорни бизнес практики, прозрачност и високи етични стандарти в България.

Илиан Илиев пред NS: Вдигаме главите в Черно море и гледаме напред

Вижте какво каза треньорът на "моряците" пред нашата медия

Спартак Вн с нова двойка централни защитници

Спартак Варна за първи път тази пролет ще е с нова двойка централни защитници

Васил Минев ще свири Лудогорец - Левски

Най-младият роден международен съдия получи тежката задача