ШОК ЗА ЧЕРНО МОРЕ: Берое спря "моряците" с 2:0 (ВИДЕО)

Трета загуба за варненци от началото на сезона

Берое се наложи над Черно море с 2:0 в Стара Загора в последния съботен мач от програмата в 24-ия кръг в efbet Лига. Себастиан Вия даде аванс на "зелените", след като реализира дузпа в 12-ата минута, като по този начин откри головата си сметка в българския елит. Сегундо Пачаме пък удвои преднината на домакините в 37-ата минута, с което оформи и крайния резултат.

След първия си успех от ноември месец насам, Берое вече има 28 точки в актива си, като заема 11-то място във временното класиране в efbet Лига. Черно море остава на 2-ро място с 51 точки, колкото има и лидера Лудогорец, който обаче е с два изиграни двубоя по-малко от „моряците“.

Берое получи правато да изпълни 11-метров наказателен удар рано в двубоя, след като Жорди Говеа хвърли дълъг тъч в наказателното поле на Черно море, където Себастиан Вия овладя с гръб, след което се обърна и шутира. Топката обаче рикошира в ръката на Влатко Дробаров, а Михаел Павлов посочи бялата точка. Звездата на Берое се нае с изпълнението на дузпата и прати топката в долния ляв ъгъл, за да даде аванс на Берое още в 12-ата минута.

В следващите минути Черно море установи серизоен контролнад владението на топката, но така и не стигна до чиста възможност пред вратата, пазена от Артур Мота.

Берое разгърна добре своя контраатака в 32-рата минута, като Себастиан Вия напредна през средата и отклони вляво за Дамян Йорданов, който стреля с първото си докосване, но Иван Дюлгеров бе добре позициониран и успя да отрази.

Черно море имаше страхотна възможност да изравни в 34-ата минута, когато Пабло Гарсия центрира топката за Васил Панайотов, който отправи акробатичен удар. Артур Мота обаче се справи и улови топката.

Домакините от Стара Загора успяха да удвоят преднината си в 37-ата минута, когато Франсиско Сагардия бе изведен по лявото крило на напедението на Берое. Нападателят на "зелените" надбяга Влатко Дробаров, след което се спря, за да центрира топката към Сегундо Пачаме, който овладя и изпрати мощно топката точно под напречната греда, не оставяйки шансове на Иван Дюлгеров да отрази.

Себастиан Вия бе изведен зад гърба на отбраната на Черно море в първата минута от добавеното време на първото полувреме. Голямата звезда на Берое напредна, след което шутира към долния ляв ъгъл на вратата, но стражът на "моряците" отрази.

В шестата минута от добавеното време на първото полувреме Илиан Илиев-младши получи топката в наказателното поле и веднага шутира, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Атанас Илиев, който обаче не намери очертанията на вратата.

Черно море започна активно втората част. След центриране в наказателното поле на Берое от корнер в 49-ата минута, Влатко Дробаров стреля с глава, но Артур Мота отрази.

В следващите минути Черно море продължи да бъде много активен, но воденият от Илиан Илиев тим така и не успя да стигне до чисто положение пред вратата на домакините.

Черно море можеше да намали пасива си в 68-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Берое, Илиан Илиев-младши измъкна топката от Жорди Говеа и шутира от близко разстояние, но Артур Мота успя да подложи тялото си и да отрази.

Футболистите на Черно море имаха сериозни претенции за дузпа в 81-вата минута, но те не бяха уважени от главния арбитър Михаел Павлов.

Себастиан Вия напредна с топката и изведе Карлос Алгара, който се опита да стреля, но Иван Дюлгеров скъси ъгъла и се справи със ситуацията в 86-ата минута.

В първата минута от добавеното време на срещата, топката бе центрирана към Исмаил Иса, който отправи опасен удар с глава, но отново вратарят на Берое се справи и боксира топката без да предприема излишни рискове.

До края на срещата Черно море опита още на два пъти да застраши вратата на Артур Мота, но така и не успя.

Берое – Черно море 2:0
1:0 Себастиан Вия 12 дузпа
2:0 Сегундо Пачаме 38

Състави:

Берое: 1. Артур Мота, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Франсиско Сагардия, 11. Уерик Каетано, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиан Вия, 14. Викторио Вълков

Резерви: 23. Родриго Ачинели – 3. Станислав Йовков, 7. Федерико Санети, 10. Франсиско Политино, 12. Темитопе Акинжонгунла, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов – 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) – 10. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев, 11. Илиан Илиев-младши