Голмайсторът на efbet Лига аут до края на сезона

Голмайсторът на efbet Лига аут до края на сезона

Вижте подробности

Ботев Пловдив понесе много тежък удар преди решителните мачове от края на първенството в efbet Лига и полуфиналите за Sesame Купа на България. Звездата на тима и голмайстор на efbet Лига Георги Николов е със съмнения за тежка травма, получена в 20-ата минута на мача с ЦСКА 1948 (0:0) в неделя.

„Мач Телеграф“ пише, че в медицинския щаб на Ботев се опасяват, че Николов е с разкъсване в областта на предната кръстна връзка на десния крак. Нападателят ще се подложи на ядрено-магнитен резонанс в понеделник, като тогава ще стане ясна тежестта на контузията.

Николов дойде през зимата в Пловдив от Хебър, като Ботев плати за него 200 000 евро. Още в Пазарджик Георги Николов стана голмайстор на efbet Лига, а стартът му в Ботев бе доста труден. Треньорът Душан Керкез предпочиташе да му даде време за адаптация и често го оставяше резерва. Още в първия си мач Николов отбеляза гол – срещу Крумовград. След това вкара много важен гол срещу Славия три минути преди края за 2:2. Реализира и два пъти на Берое при победата с 3:0. В три от осемте мача от началото на пролетния сезон Николов се включи от резервната скамейка, при това срещу някои от най-силните отбори в елита – Черно море и Лудогорец.

Така треньорът Душан Керкез остава с една опция в нападение – Мохамед Брахими. Ако се потвърдят съмненията за тежката травма на Николов, французинът ще трябва да изнесе тежестта от мачовете до края на сезона.

Успех за националите ни по минифутбол

Националният отбор на България по минифутбол продължава силното си представяне на международния турнир Nations Games в Търгу Муреш

Кюстендилеца "съблече" Христо Янев след дербито с Левски

Лидерът на организираните фенове на ЦСКА Иван Велчев публикува доста радикален пост във Facebook, насочен към треньора Христо Янев, който след това изтри

Манчестър Сити обърна Саутхемптън за финал във ФА Къп (ВИДЕО)

Манчестър Сити се нуждаеше от обрат, за да се класира за финала на ФА Къп

Новият собственик на Левски коментира успеха в дербито с ЦСКА

„Супер беше, наистина уникално“, заяви Атанас Бостанджиев

Кристиан Димитров: Можехме да им вкараме пет гола!

Бранителят на Левски Кристиан Димитров говори след победата с 3:1 над ЦСКА в голямото дерби от плейофите на efbet Лига

Георги Костадинов: Крайно време беше да ги бием

Капитанът на Левски Георги Костадинов говори след победата на своя тим над ЦСКА с 3:1