Голяма компания от Близкия изток ще спонсорира Нефтохимик

Голяма компания от Близкия изток ще спонсорира Нефтохимик

Новината потвърди собственикът на клуба Николай Филипов

Голяма компания от Близкия изток може да стане спонсор на Нефтохимик. Новината потвърди собственикът на клуба Николай Филипов, пише „Тема спорт”. Последният отбеляза, че сумата, която се очаква да бъде преведена, ще гарантира участието на шейховете в А група.

"Конкретно не искам да обявявам името на спонсора, но това е новината на деня. Тя не е, че ще има някакво сливане с ЦСКА или продажба на акции. Голяма компания от Близкия изток се съгласи да стане спонсор на Нефтохимик. Ако беше от България, изобщо нямаше да бързам да го обявя. Така че нещата вървят много положително и в много добра посока за Нефтохимик" заяви Филипов.

"Много пъти съм го казвал -отборът има сили да започне първенството, въпросът е докъде ще стигне. Сумата, която ще даде новият спонсор, не е малка. Само това ще кажа, за да не започнат да ни завиждат другите отбори. Тази сума ще бъде глътка свеж въздух, донякъде ще е гаранция за предстоящото първенство. Всичко ще бъде обявено официално, когато стане факт. Засега преговорите са приключени на 90 процента. Ето защо футболистите трябва да се готвят, а не да си мислят какво ще се случва с клуба. Трябва да дават всичко от себе си и да тренират, за да спечелят мястото си на терена", продължи собственикът на Нефтохимик.

"Все още няма развитие по въпроса с ЦСКА. Не сме се чували нито с Гриша Ганчев, нито с Иво Иванов. Нещата не трябва да се приемат толкова песимистично. Това, че съм обявил, че водя преговори с ЦСКА, не означава, че няма да го има Нефтохимик. Ние си продължаваме подготовката, от днес отборът е на лагер и всичко е нормално, футболистите със сигурност ще играят в А група, трябва да се интересуват само от подготовката си и от нищо друго. Не очаквайте да се случи някакво чудо. Съвсем нормално е да се говори за някакви преговори, за продажба на акции, за сливане на отбори. Това е нещо, което се случва всеки ден. Но засега няма развитие, готвим се за първенството и очакваме първия си съперник. Нефтохимик ще играе срещу Литекс и даже очаквам победа", оптимистично завърши Филипов.

Щутгарт все по-близо до топ 4 след разгром над Вердер (ВИДЕО)

Гол и две асистенции на Джейми Левелинг подпечатаха категоричната победа на Щутгарт с 4:0 над Вердер (Бремен) като гост в последния мач от 14-ия кръг в Бундеслигата

Илиян Филипов: Ботев Пловдив оцеля!

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив - Илиян Филипов, направи равносметката на първите пет месеца и половина от управлението си

Кметът на Враца: По-унизителна победа не бях гледал

Кметът на Враца Калин Каменов използва социалните мрежи, за да сподели коментара си за осминафиналния сблъсък за Купата между Добруджа и Ботев

Крило на Локо (Пд): Пожелавам си Ботев на 1/4-финал

“Благодаря на Локомотив, че ми даде този шанс”, сподели още младият българин

Локомотив (Пловдив) разгроми Монтана за Купата (ВИДЕО)

“Смърфовете” са на 1/4-финал след 4:0

Зографски преодоля с десети резултат квалификацията в Клингентал

Българската звезда в ски скока Владимир Зографски преодоля квалификацията и за второто състезание при мъжете от Световната купа на голямата шанца в Клингентал (Германия)

Георги Тодоров: Реферите са готови за дербитата в топ 4

Един от най-опитните международни съдии в българския футбол Георги Тодоров заяви, че според него отиващата си 2025-а година е била положителна за арбитрите

Симов: Още два дена да бяхме играли, нямаше да си вкараме гол

“Когато имаш Евтимов е лесно”, допълни наставникът на Ботев (Враца)

Евтимов: Досега никога не съм губил, когато е имало дузпи

“Имам славата на дузпаджия”, добави героят за Ботев (Враца)