Хебър най-накрая взе точка след 1:1 срещу Ботев Враца (ВИДЕО)

Домакините прекъснаха серията от четири поредни загуби

Хебър и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в двубой от междинния 11 кръг в Efbet лига. Домакините не успяха да постигнат позитивен резултат след серията от поражения и взеха само точка срещу врачани.

В 29-ата минута Олексей Збун се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл бе неточен. Три минути по-късно видяхме първия точен изстрел в двубой. Георги Николов стреля от дъгата на наказателното поле, но топката попадна в центъра на вратата и не затрудни Федерико Бариос.

Най-доброто положение в срещата дойде в 41-ата минута. Георги Вълчев отправи силен удар от далечно разсточние, но Бариос отново показа добър рефлекс.

Минута преди края на първата част Хебър откри резултата чрез Олексей Збун. След неразбирателство в защитата на отбора от Пазарджик, вратарят Петър Дебърлиев бе принуден да изчисти топката. Николов спечели дуела във въздуха. Топката попадна във футболиста на врачани Момчил Цветанов, но той допусна грешка. Топкатата попадна в Ангел Бастунов, който продължи към Збун. Той отбеляза първия си гол за тима на Любослав Пенев. При попадението останаха съмнения за нарушение срещу Цветанов, но такова в крайна сметка не бе отсъдено.

В 67-ата минута Ботев Враца изравни с първия си точен удар в срещата. Мартин Смоленски изведе Бубакар Траоре. Петър Дебърлиев допусна сериозна грешка, а за Траоре бе невъзможно да изпусне на празна врата. В 83-ата минута Едуардо Конде стреля с глава след корнер, но и той не бе точен.

Хебър - Ботев Враца 1:1