3. Хебър пред исторически мач срещу Пирин за Купата

Хебър пред исторически мач срещу Пирин за Купата

Хебър Пазарджик приема Пирин Благоевград в четвъртфинален сблъсък от турнира за Sesame Купа на България. Срещата на стадион „Георги Бенковски“ стартира в 14:30 часа и ще може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и на живо на сайта NOVSPORT.bg.

Пазарджиклии за осигуриха достигане на четвъртфиналите след голяма победа над Левски с 2:1, докато надви Ботев Враца със същия резултат, но след продължения.

Домакините се готвят за исторически мач, тъй като може да стигнат за първи път до полуфинал в турнира. Въпреки финансовите си проблеми, Хебър удари Локомотив Пловдив с 2:1 след обрат и като гост в последния си мач в родния шампионат и влиза в добро настроение за важния четвъртфинал с „орлетата“.

Благоевградчани, които също не са в особено цветущо финансово положение, спечелиха пък визитата си на Ботев Враца в efbet Лига, като го сториха, въпреки че бяха в намален състав. Днес Пирин ще разчита и на верните си фенове, които ще окажат сериозна подкрепа на своите любимци.

В Хебър контузени са Октай Хамдиев, Мартин Михайлов и Николай Николаев. Единственият отсъстващ в гостите е наказаният Аймен Суда.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг съвсем скоро и за първенство, но този път на стадион „Христо Ботев“ на 11 март.

Снимка: LAP.bg