И Миньор задмина Левски след 3:0 над "удавника" Ботев (Пд)

Атанас Николов записа хеттрик за втората победа като гост на пернишкия тим, за сезона.

Кризата в Пловдив се задълбочава жестоко, след като Ботев загуби с 0:3 домакинството си на Миньор в среща от 5-ия кръг на родната ни „А” група. „Чуковете” достигнаха до победата чрез хеттрик на Атанас Николов, който се разписа в 41-ата, 61-ата и 71-ата минути на срещата.

Началото на срещата бе доста скучно, и както се очакваше играчите на Миньор атакуваха повече, от тези на Ботев. В началото пропуски направиха Хазуров, Янкович, Иванович и Николов. Тогава дойде ситуацията в 41-ата минута, когато Миньор поведе с 1:0. Срещу Янкович бе отсъдено нарушение, на около 25 метра от голлинията на Велинов. Николов застана зад топката и стреля, като за късмет стана рикошет, който помогна на топката да влезе във вратата.

Така завърши и първото полувреме.
В началото на втората част играчите на Ботев успяха да достигнат до корнер, след който се случи и най-опасната ситуация пред вратата на Чворович, но Благоев не успя да уцели вратата с изстрела му от воле.
След като получиха сериозна опасност за вратата си, играчите на Миньор започнаха да играят по познатия от първото полувреме начин. „Чуковете” започнаха да затягат обръча към вратата на Велинов и в 61-ата минута се стигна до логичното второ попадение за Миньор, а голмайстор отново бе Николов.

Витанов центрира отляво, където откри непокрития Николов, който с глава вкара под гредата.
Само в рамките на 5 минути играчите на Миньор достигнаха до две много опасни положения, но Велинов успя да предотврати трети гол във вратата си. Това обаче не се задържа дълго време, след като в 71-та минута Велимир Иванович успя да пробие през трима играчи на Ботев и центрира, а в наказателното поле бе Николов, който бе сам и се разписа за трети път във вратата на Миньор.
След като поведоха с три гола, играчите на Миньор успокоиха играта и повечето интересни неща се случваха в центъра на терена, което не доведе до нито една опасност вред двете врати.

С тази победа Миньор се изкачват на престижното четвърто място, като дори изпреварват Левски, които заемат пета. Ботев, пък са на предпоследна позиция, без нито една спечелена точка, като само Локомотив (Мз) са зад тях, но са с по-лоша голова разлика.