Играч на ЦСКА стана три пъти по-скъп

Играч на ЦСКА стана три пъти по-скъп

Националът на Косово дойде от местния Балкани Суварека през лятото срещу 350 000 евро, но към днешна дата цената на футболиста не спира да расте.

Макар и лятната селекция на ЦСКА да бе обявена от много хора за провал, при все че част от нея да бяха футболисти като Годуин Коялипу и Джеймс Ето'о, се оказва, че през лятото на „Армията“ са дошли доста добри играчи. Един от тях безспорно е Лумбард Делова, пише "Мач Телеграф".

Националът на Косово дойде от местния Балкани Суварека през лятото срещу 350 000 евро, но към днешна дата цената на футболиста не спира да расте. Transfermarkt.de оценява 26-годишния бранител на 900 000 евро. Той има договор с ЦСКА до лятото на 2027 г.

Делова се наложи като най-стабилният защитник на „армейците“ този сезон, като до момента е записал 25 мача във всички турнири, в които е вкарал 1 гол. За съжаление на треньора Александър Томаш обаче Делова е наказан за още 2 мача, след като получи червен картон при успеха над Берое с 2:0, след като удари при спряла игра Хуан Пабло Саломони. ЦСКА вече облажава санкцията на Делова от 3 мача, като се очаква решение от БФC по казуса.

Иначе наред с титулярното си място при „червените“ Лумбард Делова е основна фигура и в състава на Косово. Той игра по 90 минути в мачовете с Исландия (2:1 и 3:1), като вкара в първата среща. В ЦСКА са наясно, че през лятото ще има сериозен интерес към 26-годишния играч, но целта на спортно-техническото ръководство е да задържи всички основни футболисти, за да се преследват големите цели през следващия сезон.

Венци Стефанов: Аз и Заги искаме Иван Минчев да остане

Куп играчи са с изтичащи договори през лятото

Сираков и Боримиров привикаха Хулио Веласкес

Срещата е инициирана от ръководството на "сините" след незадоволителното представяне на отбора

Веласкес с рокада в защита за Разград

Левски започна подготовка за гостуването на новия стар шампион Лудогорец.

Брожения в ЦСКА срещу Александър Томаш

Българските играчи в тима са недоволни

Левски бръкна в джоба на Алекс Колев

Голмайсторът на Левски търси елегантен начин да скъса договора с любимия си отбор?

Ботев Пд се връща в Коматево

Основната причина е все по-ниската посещаемост на двубоите и дълговете, които канарчетата трупат към Общината

Чужди клубове с интерес към Марин Петков

Националът на Левски Марин Петков почти сигурно ще бъде продаден през летния трансферен прозорец.

Бившият вратар на ЦСКА и Литекс Илия Шаламанов - Тренков се завръща в България 

Стражът в момента пази в Австралия

Защитник остава още година в ЦСКА

Мика Пинто е взел участие в 19 срещи на тима