Илиан Илиев: Дано трети път не се спънем в един и същи камък

Треньорът на Черно море говори след успеха над ЦСКА

Илиан Илиев:  Дано трети път не се спънем в един и същи камък

Наставникът на Черно море Илиан Илиев призна, че на "Тича" са се концентрирани върху следването на основната цел, която е свързана с класиране в евротурнирите. Опитният специалист говори пред БНТ и "Арена спорт" след триумфа с 1:0 над ЦСКА в събота.

„Всяка една победа е важна. Еуфорията вече е отминала и се подготвяме за мача с Ботев Враца. Надяваме се да издържим по-дълго време в борбата за титлата. Нямаме много време да изпадаме в крайности. Важно е да се подготвяме добре за следващия мач. Няма лесни противници. И най-малкото подценяване се наказва. Най-трудните мачове в първенството са у дома срещу отбори, много под нас в класирането. Дано трети път не се спънем в един и същи камък, това няма да говори добре за нашата интелигентност.

Не стана красив мач срещу ЦСКА. Повече беше напрежението и важността. В края при едно статично положение бяхме щастливци, че вкарахме гол, но през втората част се представихме по-добре. Не мисля, че натежа картонът на Каранга, защото след 10 минути също изгониха наш състезател.

Съвкупност от всичко е. Ние се опитваме да играем футбол. Да свалим топката на тревата, да търсим празните пространства. А когато не може да се играе много футбол, да има битка и себераздаване. Дано има много публика и срещу Ботев Врацa.

Радвам се, че вчера срещу ЦСКА не допуснахме грешки, чрез които да улесним противника.

Не искам да се връщаме назад, но неприятното към цялата ситуация е, че ние изразяваме мнение, а другият отбор атакува Черно море. Не е нормално. Няма човек на света, който да ме убеди, че ако положението беше в полза на Лудогорец, щеше да има дузпа и червен картон за вратаря ни. Ние изразихме нашето мнение без да атакуваме никой. А Лудогорец атакуваха нас. Трябва да проумеят, че и другите хора също имат мнение. Да не задълбаваме в тези неща. Важното е, че си взехме поуките, победихме ЦСКА и сме в битката за върха.

Естествено, казах го и преди втората част на първенството. Има доста мачове. И Локомотив, и Левски, а защо не и ФК ЦСКА 1948, имат потенциал да се борят за тройката. И предните години ставаха оспорвани първенства. Дано тази година останем в тройката“.