Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Селекционерът на България даде пресконференция за началото на лагера преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Селекционерът на България Илиан Илиев обясни за избора си на състав за предстоящите мачове с Люксембург и Северна Ирландия от турнира Лига на нациите. 

Опитният специалист се довери на четирима от ЦСКА, които са предимно резерви в своите отбор, с което предизвика известна полемика сред фенове и в медиите.

Треньорът, работещ от години начело на Черно море, призна, че при поемането на трикольорите не е имало подобен интерес, което подсказва, че има раздвижване в това отношение.

„Няма странична причина, добре е, че преди 11 месеца никой не пита кой е извикан и с кого играем, сега има интерес от хората, мръднали сме малко напред - обоснова се Илиев за отсъствието на имена като Андриан Краев, Петко Христов и Георги Миланов. - Нямам проблем да дадем обяснение за всеки. Имах разговор със спортния директор на Каза Пия, Андриан Краев изкара 9 трудни месеца, ако продължава с тази игра, ще го извикаме за следващия лагер. Той е от това поколение момчета, които са основата и им се възлага да променят българския футбол.“

„Със сигурност ако следим между лагерите и първенството, можем да извикаме десет нови. Искаме да изградим ядро от 15-16 човека и около тях да се сменят. Нищо не може да стане с 10-12 нови на всеки лагер“, сподели Илиан Илиев.

„Добре е, че хората се интересуват кого сме извикали, хората искат да помогнат със селекцията на отбора. По начина, по който Светльо (б.р. – Светослав Вуцов) остана резерва последния мач, Иван Дюлгеров също, с една седмица няма да станат по-лоши. Занапред ще мислим. Християн Петров си изигра перфектно последните два мача с нас. Имаме вариант с Ангел Лясков като ляв бек, но ни предстоят два мача, в които е важен дефанзивният план, Християн е по-добър в тази фаза, може да играе и на две позиции. Фабиан Нюрнбергер е с жълт картон и ни трябват повече опции“, каза още националният селекционер.

„Добре е, че хората се интересуват кого сме извикали, искат да помогнат със селекцията на отбора. По начина, по който Светльо Вуцов остана резерва последния мач, Иван Дюлгеров също от няколко мача насам не играе... с една седмица няма да станат по-лоши. Занапред ще мислим и ако е така ще търсим други варианти. Християн Петров си изигра перфектно последните два мача с нас. Имаме вариант с Ангел Лясков като ляв бек, но ни предстоят два мача, в които е важен дефанзивният план, Християн е по-добър в тази фаза, може да играе и на две позиции. Фабиан Нюрнбергер е с жълт картон и ни трябват повече опции“, заяви националният селекционер.

България се изкачи една позиция нагоре в ранглистата на ФИФА

Националният отбор на България по футбол се изкачи с една позиция в обновената ранглиста на ФИФА за месец януари

Ботев Пловдив праща халф към Полша

Полузащитникът на Ботев Пловдив - Ейбрахам Оджо, е пред трансфер в полския Ракув, съобщава Томаш Влодарчик

Контролата на Черно море с Фратрия пропадна

Планираната за утре контролна среща между Черно море и Фратрия се отменя заради лошото време и замръзналия терен в Албена

Левски показа кой е най-силен в отбора (ВИДЕО)

Светослав Вуцов показа самочувствие, като гласува за себе си

Пирин зарадва феновете с добра новина за Краси Костов

"Това е решение, което носи спокойствие, защото вратарят е гръбнакът на отбора", пишат от Благоевград

Тотнъм иска за треньор Шаби Алонсо

Лондончани предлагат договор на наставника, който бе уволнен от Реал (Мадрид)