Илиан Илиев: Ще има промени, но няма да са драстични

Илиан Илиев: Ще има промени, но няма да са драстични

„Понякога ни липсва малко класа“, призна селекционерът на България

Селекционерът на националния отбор на България по футбол Илиан Илиев заяви на днешната пресконференция в Люксембург, че ако тимът се огъне физически, трудно може да се надява да положителен резултат.

Селекционерът допълни, че ще има няколко промени в състава, но те няма да са драстични. Със сигурност се връщат Фабиан Нюрнбергер, Алекс Петков и Александър Колев. А допълни, че може и да има още нови лица.

България гостува на Люксембург утре от 21.45 часа на стадион Стад дьо Люксембург в пета среща в група С/3 на турнира на УЕФА Лига на Нациите. Българите имат 5 точки преди мача, докато домакините все още нямат победа и са с 2 пункта.

"Живко Атанасов пропусна тренировката в София, защото имаше леко неразположение. Днес ще тренира с отбора, нямаме проблеми за щастие. Трябва да промени агресията и концентрацията в мача. Ако върнем агресията и колектива, който беше при последната ни победа над Северна Ирландия, ще бъде друго лицето ни. Огънем ли се физически, трудно можем да се надяваме на каквото и да е тука. Ще се опитаме да изиграем един много по-добър мач от последния. Групата ще се решава до последно", започна Илиев.

Десподов пропусна дузпа за България във въпросния последен мач в Белфаст, който се оказа крушение с 0:5. Това е втори пропуск за него от бялата точка след този в Черна гора преди година и три месеца, когато лъвовете паднаха с 1:2. Въпросът към Илиев беше дали ще има нов изпълнител на наказателни удари.

"Принципно ще определим трима дузпаджии, зависи от състоянието на футболистите, те ще решат кой да изпълни. Не сме мислили да сменяме изпълнителя на дузпи, случва се на всеки да пропусне. Но със сигурност ще имаме определени хора. Като игра няма какво толкова да променим, да, може да има един, двама, трима изпълнители различни. Да, в атака се оказва, че имаме проблем. Докато преди говорихме, че сме нула допуснати, сега се оказва, че имаме 1 вкаран и 5 инкасирани гола. Имахме в някои ситуации да отбележим с Беларус и Люксембург в Пловдив, нужна е малко повече класа и концентрация. Дано имаме и малко повече късмет в утрешния мач, но трябва да го търсим."

Относно състава, той уточни:

"Ще има няколко промени, но няма да са драстични. Не може с една загуба  да се задрасква основата на отбора. Фабиан Нюрнбергер, Алекс Петков и Александър Колев се завръщат, може и други да влязат да играят. Имаме два мача още, нелеки. Първо да се концентрираме в утрешния обаче. Люксембург в първия ни изненадаха, през първото полувреме дадохме инициативата. Второто беше равностойно. Наистина, имат нелоши футболисти. Трябва да ни е обеца на ухото – искам от отбора агресия, концентрация, взаимопомощ на терена, топката ще върви по-бързо. Говорим за агресия в положителната топка. Домакините в Белфаст взеха почти всички спорни топки и оттам дойдоха доста проблеми", завърши Илиан Илиев.

ЦСКА загуби капитана си за мачовете с ЦСКА 1948

Бруно Жордао ще е наказан за срещите

Лубе и Алекс Николов загубиха втория мач от финалната серия в Италия (ВИДЕО)

Кучине Лубе Чивитанова и Александър Николов загубиха втория финален двубой за титлата в италианското първенство по волейбол

Бойко Величков: Все още имаме да наваксваме

Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков сподели мнението си след победата с 1:0 срещу Лудогорец на Националния стадион "Васил Левски" в мач от втория плейофен кръг в първата четворка на родния елит

Ангел Петричев: Отборът е в тежка криза

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев говори пред медиите след загубата на "орлите" от ЦСКА в 32-рия кръг на първенството

Хьогмо: Далеч сме от стандардите за Лудогорец

Старши треньорът на Лудогорец Пер-Матиас Хьогмо сподели мнението си след поражението с 0:1 от ЦСКА на Националния стадион „Васил Левски"

Христо Янев: Преди ЦСКА едва стигаше до равен с Лудогорец

Старши треньорът на ЦСКА – Христо Янев, призова да не се забравя, че дълги години „червените“ не е можело да изкопчат повече от равенство срещу сдалия титлата Лудогорец