ИНФАРКТНО: Черно море удари Етър в 98-та минута (ВИДЕО)

"Моряците" на върха в Efbet лига, Илиан Илиев изгонен

Черно море се изкачи на върха в класирането в еfbet Лига, след като спечели по изключително драматичен начин с 2:1 гостуването на Етър Велико Търново на „Ивайло“ от 19-ия кръг на първенството.

Васил Панайотов подаде на Алекс Фернандес в 9-ата минута. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле на Етър, но Мартин Величков се намеси и спаси.

Три минути по-късно Мартин Величков не изчисти добре една топка и я изпрати право в краката на Пабло Гарсия, който веднага се опита да го прехвърли, но прехвърли и вратата на Етър, пращайки топката в аут.

Черно море направи много сериозен пропуск в 30-ата минута. Алекс Фернандес пусна отличен извеждащ пас към Исмаил Иса, който се измъкна зад отбраната на домакините, навлезе в наказателното поле сам срещу Мартин Величков и стреля, но вратарят на Етър спаси.

Черно море бе много близо до това да поведе в резултата в 43-ата минута. Мазир Сула стреля от фал, а топката срещна напречната греда на вратата на Етър. След това топката попадна на крака на Пабло Гарсия, който при добавката стреля, но право в ръцете на Мартин Величков.

Етър пропусна най-доброто си положение в мача в 50-ата минута, когато Букхолда пусна много добър извеждащ пас към Ивайло Димитров, който бе сам срещу Иван Дюлгеров и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на "моряците".

Две минути по-късно Мазир Сула стреля от дъгата на наказателното поле на Етър, след което топката рикошира в играч на домакините и премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Мартин Величков.

Черно море направи много сериозен пропуск в 58-ата минута. Исмаил Иса получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Етър, навлезе в наказателното поле и бе сам срещу Мартин Величков, но вместо да стреля реши да подава към Мазир Сула, а Кольо Станев го изпревари и изби топката в корнер.

Черно море поведе в резултата с 1:0 в 59-ата минута. Александър Василев центрира в наказателното поле на Етър, където Влатко Дробаров бе оставен непокрит и отблизо стреля, вратарят Величков се опита да се намеси, но топката отскочи в напречната греда и влетя в мрежата му.

Черно море остана с човек по-малко на терена в 87-ата минута, след като Мазир Сула си изкара много глупав втори жълт картон. Кольо Станев провокира Сула, извършвайки нарушение срещу него, което беше маркирано от съдията Ивайло Стоянов. След това Мазир Сула реагира и блъсна Кольо Станев при вече спрялата игра и маркираното нарушение, за което Ивайло Стоянов много правилно му показа втори жълт картон и го прати преждевременно под душовете.

Съдията Ивайло Стоянов свири дузпа за Етър Велико Търново в третата минута на добавеното време на срещата за игра с ръка на Влатко Дробаров в наказателното поле на гостите.

Мартин Тошев реализира наказателния удар в петата минута на добавеното време на срещата, пращайки топката под напречната греда за 1:1.

Илиан Илиев реагира изключително бурно още при отсъждането на дузпата от страна на Ивайло Стоянов и едвам бе удържан край страничната линия. След реализирането на дузпата Ивайло Стоянов изгони Илиан Илиев.

Черно море все пак стигна до победата в осмата минута на добавеното време на срещата. Топката бе пратена в наказателното поле на Етър, където Георги Ангелов и Пламен Димов не се разбраха, а топката се озова в краката на Васил Панайотов, който не пропусна да я вкара в опразнената врата и да донесе по този начин победата на "моряците" с 2:1.

Етър - Черно море 1:2
0:1 Дробаров 59
1:1 Тошев 90+3 дузпа
1:2 Панайотов 90+8

Стартови състави:

Етър Велико Търново: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов (К), 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 23. Мосес Кандидус, 28. Николай Янков, 10. Ловре Кнежевич, 11. Илкер Будинов, 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса