Италианският бранител Андреа Прегони може да заиграе в България от лятото (ВИДЕО)

Италианският бранител Андреа Прегони може да заиграе в България от лятото (ВИДЕО)

Той има много интересна визитка зад гърба си

Италианският централен защитник Andrea Pregoni може да заиграе в България от лятото, научи NOVSPORT.

Той е роден през 1999 година в италианската столица Рим, но има двойно гражданство - американско и италианско. Кариерата му до момента е доста интересна.

Освен като централен бранител високият 180 сантиметра футболист е играл като краен десен бранител и дефанзивен халф.

Започва с футбола в родината си Италия, където е бил в школите на Кони и Тор ди Куинто, но след това преминава през академията на Лос Анджелис Галакси в САЩ, както и Патеадорес.

Преди няколко години Прегони бе част от третодивизионния по онова време испански Алберите, където бе основен футболист и е играл във всички срещи от шампионата, а освен това бе един от най-младите играчи с най-много минути в първенството. След това последва подпис с Академика Коимбра във Втора дивизия на Португалия след добрата му игра в Испания, както и филиалите в САЩ на Валенсия и Глазгоу Рейнджърс - съответно Торент и Спортен клуб Ориндж Каунти.

Последният му тим е Флауър Сити, който се е състезавал на професионално ниво в САЩ.

Желанието на Прегони е да акостира отново в Европа и той вижда в българското първенство отличен трамплин за неговата кариера.

Италианецът вече е влязъл в преговори с няколко клуба от елита, като е много вероятно съвсем скоро да пристигне на тестове и да пробва късмета си в България. 

Сангаре: Левски трябва задължително да спечели мача с ЦСКА

„Ако изпълним плана си, ще победим без проблем“, смята нападателят

Фамилия Вуцови дари 1000 лева за спасението на Спартак (Варна)

„Благодарим за подкрепата“, пишат от Спартак (Варна)

Стана ясно кой е осъдил Спартак (Варна) пред ФИФА

Причина за наказанието са неизплатените премии към бившия играч Кристиян Илич в размер на €16 000

Официално: Вижте всички санкции и глоби след кръга в efbet Лига

Дисципа оповести решенията си след последните мачове от елита и от Втора лига

Звезда на Лудогорец претърпя операция

Бърнард Текпетей се очаква скоро отново да е в игра

БФС обяви рефера на дербито, върна Кабаков

Вижте всички съдийски наряди

Левски се обърна към феновете си за дербито с ЦСКА

„Сините“ призоваха притежателите на сезонни карти да освобождават местата си, ако няма да са на стадиона

Ръководството на Локо Пловдив скочи след решението на БФС

От ръководството на Локомотив (Пловдив) изразиха категорично несъгласие с решението на Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз, която по-рано днес обяви решението си да присъди служебна загуба на "черно-белите" с 0:4 в градското дерби Ботев

Разкриха жестоките наказания за Ботев Пд и Локо Пд

Пловдивските Локомотив и Ботев отнесоха сериозни глоби и наказания заради прекратеното дерби на града под тепетата