Иван Василев: Можех да продам Локомотив София, но щяхме да се превърнем в Берое-2

Иван Василев: Можех да продам Локомотив София, но щяхме да се превърнем в Берое-2

"14 месеца не съм стъпил на стадиона, но не искам да говоря за хората, които ме очерниха", заяви бизнесменът

Вече бившият собственик на Локомотив (София) Иван Василев-Бозата разказа как се е стигнало до прехвърлянето на акциите към новия собственик Веселин Стоянов. Също така на среща с медиите той говори за трудностите, през които е минал, както и за опциите, които е имал да продължи с клуба.

Василев е играл в активните си години на терена като нападател, а също така може да се похвали и със сериозна кариера в Малта. В последните близо 15-16 месеца влезе в сериозен конфликт с част от привържениците. Той се спря и на този проблем, като подчерта, че все още е обиден и не приема обвинения, които нямат нищо общо с истината. Също така изрази разочарование и от някои медии, защото не са потърсили и неговата гледна точка.

"През миналата година казах, че напускам клуба, а те не ми вярваха. През пролетта се върнах, за да завърши отбора първенството по нормален начин. 14 месеца не съм стъпил на стадиона, но не искам да говоря за хората, които ме очерниха, обясни бизнесменът.

Той каза, че е имал три варианта за развитието на клуба. Единият предполагал да го продаде, вторият – да остане, а третият – да го закрие. "Третият вариант реално не го обмислях. Вторият – нямаше да издържа. Аз съм се борил да го изградя на ниво за Първа лига, а получих само глупости по мой адрес и върху семейството ми. Имах опции да продам клуба и да си върна някакви вложения. Но вероятно щяхме да се превърнем в Берое – вариант 2 или по две. Да бъда собственик или президент никога не е било самоцел за мене. Даже много се задържах на поста. Но пък съм работил за идеята 24 часа в денонощието, разказа Василев.

След това той беше попитан дали има вариант в един момент да вземе участие в управлението на друг клуб и дали може да се търси причина за конфликта в подкрепата на Локомотив (София) към бившия президент на БФС Борислав Михайлов.

"Друг клуб? Трябва да мине време, да си изчистя главата. Дадох си парите и здравето в Локомотив, но по всяка вероятност – не. За конфликта с мене феновете бяха подтикнати. Не искам да се занимавам и да казвам имена. Борислав Михайлов? И днес бих го издигнал за президент на БФС. Колкото и да е хулен, той е човекът, който може да се оправи с всеки. Какво ми е мнението за Георги Иванов? Сегашният президент има нужда  от време, но не очаквайте някакви магически резултати при Илиан Илиев като треньор".

"По-скоро конфликт имах с публиката ни около назначаването на Станислав Генчев. Някои хора идваха при мене да ми казват – сложи този, махни онзи. Но аз не допускам такива неща да ми казват какво да правя. Имахме добри резултати в началото, но в последствие се стигна до разрив, каза още бизнесменът.

"Другия месец ще станат девет години, откакто се захванах с Локомотив. След фалита голяма част от феновете се надяваха след фалита клубът да продължи само с школа. Но синовете ми – също много големи локомотивци, ме убедиха да се захвана. Тогава аз, Валентин Николов, Бойчо Величков и Александър Антов направихме новия Локомотив. В дружеството пари давахме аз и Вальо, като аз взех 90 процента  от акциите, а той – 10. След това Атанас Станкушев – Бог да го прости, доведе при мен Веселин Стоянов, който се включи с помощ. И ето го днес, вече мога да ви го представя като нов собственик", обясни Василев.

"За всичкото това време направихме много неща, а заварихме една развалина, всичко разбито. Направихме всичко – поливна система, защото до тогава се поливаше с маркуч, дървета над тренировъчното игрище сме отстранявали, огради, седалки, терени. Искам да благодаря на кмета на "Надежда". Също така искам да благодаря на Иво Паргов, който помогна много. Момчето доведе Актавис, но в последствие се смени собствеността на тази компания. Нека не забравяме осветлението. Всичко това остава актив на Локомотив (София). Така че мога да отбележа, че с много мъки и труд възстановихме клуб, който е с визитка и у нас, и зад граница. Единственият човек, който помагаше сериозно до днес, е Веселин Стоянов – така че най-логичното е той да поеме управлението".

Той предава управлението на наследника си чисто откъм задължения и е доволен, че "червено-черните" са в много сигурни ръце. Накрая изказа благодарности и на председателя на Спортния клуб Локомотив – Даме Стойков, който също се включил със сили и енергия за поставянето на осветлението на стадиона./ БТА

Бойко Величков с позиция за бъдещето на Керкез

Чух виковете за оставка, призна спортният директор

Турчинът Самед Агдеве е шампионът в Гран при турнира SENSHI 28

Турчинът Самед Агдеве спечели първия в историята на кикбокс в България турнир SENSHI 28 Grand Prix в тежка категория, версия KWU Full Contact. 

Делова: Господ ни даде тази победа

Защитникът на ЦСКА Лумбард Делова, който откри резултата срещу Септември (София), разписвайки се от 60 метра, разкри след успеха с 3:1, че пробва подобни удари и по време на тренировките.

Керкез: Този сезон може да спечелим нещо

Треньорът посвети победата на собственика на "червените"

Белчев: Имахме стратегия, ранният гол ни обърка, в края нямаше какво да губим

Вижте мнението на треньора на Септември

Феновете на ЦСКА поискаха главата на Керкез

Мощни възгласи "Оставка" на националния стадион "Васил Левски"

Колеблив ЦСКА с първа победа с голове след 95-та минута (ВИДЕО)

Младок и Брахими донесоха успеха

Хаджиевски: Два месеца чакахме тази победа

Дойде моментът да имаме по-добра ситуация, радва се треньорът на Спартак

Тунчев с коментар за националния отбор: Спекулации

Явно летим от това, което показахме в Европа, разочарован е треньорът на Арда