ИЗВЪНРЕДНО: Белтраме с космическа заплата в ЦСКА?

ИЗВЪНРЕДНО: Белтраме с космическа заплата в ЦСКА?

Това твърдят в Италия

 Новото попълнение на ЦСКА Стефано Белтраме ще получава огромна заплата в България, твърдят италианските медии. Известният журналист Джанлука Ди Марцио написа, че офанзивният халф, който беше привлечен от гранда Ювентус, ще прибира по 1,5 млн. евро годишно.

 
Сумата звучи стряскащо и абсолютно нереалистично за българските стандарти. Преди време в Румъния разкриха, че голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешерю взима по 750 000 евро на година. Следователно, напълно невъзможно е игралият за последно в третото ниво на италианския футбол Белтраме да се е договорил за двойно по-високо възнаграждение от най-скъполатения играч в efbet Лига.
 
 
Няколко различни източника от Италия съобщиха, че контрактът на атакуващият полузащитник е за 1,5+1 години. Липсва обаче информация за трансферната сума, а такава е била платена, защото Белтраме имаше действащ договор с Ювентус.
 
ЦСКА искаше да привлече италианеца още през 2018 година, но тогава той избра офертата на Ден Бош. Основните причини бяха две: клубът от втора дивизия на Нидерландия пръв беше отправил оферта, а освен това Белтраме познаваше обстановката в Ден Бош от предишния си престой под наем там.
 
От ЦСКА се забавили с офертата за играча на Ювентус
 
От “Армията” са продължили да следят халфа и след завръщането му в Италия, където през есента игра за втория отбор на Юве. Последвали са нови преговори и този път отговорът е бил “да”.
 
"Много се вълнувам за новото приключение, нямам търпение то да започне! Само ЦСКА! Искам да благодаря на Ювентус за последните 9 години. Всички там ми помогнаха да израсна и да стана футболистът, който съм днес”, написа Белтраме в профила си в Instagram.
 
 
Любопитното е, че той ще трябва да се нагърби с ролята, която се оказа непосилна за сънародника му Диего Фабрини. Преди началото на сезона записалият 1 мач за “Скуадра адзура” халф пристигна в ЦСКА като най-голямата перла в селекцията, но разочарова с изявите си и скоропостижно се върна в Румъния, подписвайки с Динамо (Букурещ). Белтраме играе на същия пост и от него се очаква да е сериозна конкуренция на Тиаго Родригес.
 
В миналото на “Армията” са играли четирима италианци - Марко Еспозито, Кристиян Тибони, Фабрицио Грило и Джузепе Акуаро. Всички те дойдоха в отбора през 2010 година, но единствено Акуаро беше титуляр.
Похвално! Спартак (Вн) помага на болно дете след дербито с Черно море

От клуба благодариха на феновете си за събраната сума от около 1800 лева

Добруджа с призив към феновете си за подкрепа срещу Ботев (Враца)

Отборът ще домакинства за първи път през сезона на своя "Дружба"

Официално: Илиян Киряков влиза в щаба на новия треньор на Етър Иван Иванов

Русия бе представен пред медиите днес

Боримиров преди мача с АЗ: Искаме да играем така, както играхме в предишните евромачове

Изпълнителният директор на Левски показа умерен оптимизъм

Тодор Батков: АЗ е по-силен противник от Брага, но мисля, че имаме шанс

"Очаква ни тежък мач", прогнозира бившият собственик на Левски

Левски остава далеч от груповата фаза, АЗ ликува в София

32 000 видяха първи домакински голове във вратата на Вуцов

Лудогорец поведе, но падна с 1:2 от Шкендия в Скопие

"Орлите" запазват шансове за Лига Европа

Паро Никодимов получи поздравления и подаръци от ЦСКА

Легендата навърши 80 години

Футболното училище на Ботев Пловдив отваря врати за четвърти сезон

Вижте подробности