Извънредно: Много тежък удар за ЦСКА

Извънредно: Много тежък удар за ЦСКА

Вижте разкритията на главния архитект на София за стадиона

„Още през 2019 г. съм издал виза за проектиране, в която съм вписал 3 задължителни условия – проектът за ремонт на стадион Българска армия да се съгласува с Министерството на културата, с РИОСВ и с проектанта на ПУП-а на Борисова градина - проф. Ат. Ковачев. Доколкото знам е изпълнено само последното условие и визата е съгласувана само с проф. Ковачев. С останалите 2 институции не знам да има положителен развой.”

Това заяви главният архитект на София Здравко Здравков, цитиран от 19 минути, като предостави и визата, от която личи, че няма как в резерват, какъвто е Борисовата градина – не просто парк, да се извършат строителните дейности, които Гриша Ганчев и неговите врачански партньори и спонсори желаят.

Уточнява се също, че проектът за ПУП на Ковачев е далеч от одобряване и е малко вероятно това да стане в рамките на година, а по-реалистично - години напред.

„Последно през месец май издадох нова виза за благоустрояване на пространството, разположено северозападно от съществуващата чашка на стадиона. До момента в НАГ не са внасяни проекти за стадиона, не знам и да са спазени изискванията за съгласуване с Министерство на културата и РИОСВ. Към настоящия момент съм се срещал многократно, както с представители на футболния клуб, така и със спортния министър и проектантите, които бяха ангажирани в този процес. Знам, че се работи, но не са представени документи, за да се коментира изобщо на реконструкцията на стадион Българска армия", казва още арх.Здравков пред сайта Столица.

Венци Стефанов: Вуцов е лигльо, не бива да бъде викан в националния отбор

„По същия начин се държеше в Славия накрая“, заяви босът на „белите“

Локо (Пд) с последна тренировка преди Ботев (Враца)

Билети за мача се продават и в петъчния ден

Александър Димитров с позиция след оттеглянето на Вуцов

Вижте коментара на селекционера на България

Марто Бойчев: Надявам се ЦСКА 1948 да се върне на победния ход

Футболистът на ЦСКА 1948 бе определен за Футболист на месец септември в efbet Лига

Левски с официално съобщение за Вуцов

ПФК Левски застава твърдо зад Светослав Вуцов и решението му

Потвърдено: Светослав Вуцов се оттегля от националния отбор

„Заявявам публично желанието си временно да се оттегля“, съобщи вратарят на Левски

Зам.-министър Георгиев приветства партньорството между Каляри, Ботев СB и български училища

Това сътрудничество обединяваме опит, традиции и модерни методики в полза на младите хора, каза Теоргиев

Спартак (Варна) запазва лиценза

Във Варна 180 000 лева вече са осигурени за футболния „Спартак“ от кампанията за спасяването на клуба.

Каляри подписа договор за сътрудничество с Ботев София,  57-о СУ и училище по математика „Питагор“

Подобен договор между спортен клуб от международен ранг и български училищни институции се подписва за първи път у нас