ИЗВЪНРЕДНО: Уволниха двама директори в Ботев (Пд)

ИЗВЪНРЕДНО: Уволниха двама директори в Ботев (Пд)

Вижте подробности

Двама от руските директори в Ботев (Пловдив) са били уволнени. От вчера на работа в Коматево не са изпълнителният директор Герман Чистяков и главният изпълнителен директор на клуба по инфраструктура и развитие Алексий Жуковин, съобщава "Марица".

Последният е човекът, който бе назначен преди година с идеята да се грижи за по-бързото вкарване в експлоатация на стадион "Христо Ботев". Новината съобщил самият Чистяков с мейл до екипа на Ботев, в който пояснява, че "има разногласия с ръководството", но помолил колегите си да „го пазят в тайна“.

Неофициалната информация гласи, че Чистяков и Жуковин са си били написали премия за откриването на стадиона и това е било хванато от боса на клуба Антон Зингаревич.  

Ето какво каза преди няколко месеца Герман Чистяков по повод стадион "Христо Ботев": "Много време отделяме на собствените си задачи, свързани с изграждането на "Колежа". Нашият виртуален стадион е готов и планираме по-нататъчните си действия: какви места за хранене да има и къде да са разположени, къде ще се намират музеят и магазинът, какви партньори да привлечем, за да работи стадионът 24/7 и извън времето на мачове, къде да бъдат ВИП-местата и ложите и колко да са на брой, къде да разположим детските стаи и семейния сектор и т.н.

Стремим се да бъдем подготвени за всякакъв сценарий и всякаква степен на завършеност на "Колежа". Веднага щом получим лиценз за провеждане на футболни срещи от шампионата, сме длъжни просто да отворим вратите и да посрещнем в пълна готовност нашите верни фенове".

През ноември миналата година Алексий Жуковин бе в Португалия, където взе участие в един от най-големите футболни форуми - Thinking Football Summit. Там той обмени опит по мениджиране на стадиона с Анди О Съливан, директор по оперативната работа на стадиона на Тотнъм, Джанлука Пицамилио, маркетинг директор на Удинезе и Вики Джейкок, ръководител на продажби в Евертън. 

Явно обаче Жуковин няма да може да покаже на практика какво е научил в Португалия, а Чистяков да продължи да развива екипа от служители на Ботев, който според него и сега е на европейско ниво.

Официално потвърждение на уволненията няма, както и позиция кой ще бъде назначен на тяхно място. Твърде вероятно е това да бъде Тимур Дагуев.

Ас на Левски увисна за първия мач с Алкмаар

Георги Костадинов най-вероятно ще пропусне първата битка с A3 Алкмаар

Левски прати нападател в Mr Bit Втора лига

Левски преотстъпи нападателя Стивън Стоянчов на Етър Велико Търново.

ЦСКА пред раздяла с един от отстранените от първия отбор

ЦСКА е пред раздяла с едно от трансферните си разчарования.

Белгийци идват за защитник на Левски

Скаути на белгийски клуб ще наблюдават под лупа изявите на бразилския футболист на Левски Майкон в първия плейоф за влизане в същинската фаза на Лигата на конференциите.

Нови транспортни неволи за Арда

Кърджалийци още умуват как да се придвижат до Полша за първия мач с Ракув от плейофите за Лигата на конференциите.

ЦСКА в битка с руснаци и турци за защитник на Славия

ЦСКА проявява интерес към левия бек на Славия Жордан Семедо.

Левски отказал сериозна сума накуп за Марин Петков

Сумата била давана от полския Ракув за правата на втория капитан на сините.

Вуцов пред всички в Левски

Вратарят е без смяна от началото на сезона

Белчев: На всеки един в съблекалнята имам пълно доверие

„Днес имаше добра реакция след тези 4 загуби, които бяха поредни.“