КАКВО ШОУ! Арда и Локо (Пловдив) врътнаха изумително 4:4, домакините изпуснаха спечелен мач (ВИДЕО)

Двата тима сътвориха рядко виждан спектакъл

Арда Кърджали и Локомотив Пловдив изиграха един от най-резултатните мачове от началото на сезона в efbet Лига и завършиха наравно 4:4 в иключително драматичен и интересен гладиаторски двубой от плейофите в горната четворка на втората осмица на българския шампионат. Четвърт час преди края на мача Арда водеше с три гол в резултата, но с мощен финален щурм тимът на Александър Томаш стигнаха до равенството и по този начин излязоха на 7-ото място във временното класиране преди мача на ЦСКА 1948 и Берое по-късно през деня.

Тонислав Йорданов даде аванс на домакините още в 3-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ел Мами Тетах. Три минути по-късно Димитър Илиев изравни с добавка, дошла след спасен удар на Преслав Боруков. В 64-ата минута Лъчезар Котев вкара стратохен гол с удар от 20 метра и така отново даде аванс на Арда. Четири минути след това резервата Иван Тилев засече в мрежата подаване от крилото на Тонислав Йорданов. Домакините продължиха да доминират и в 73-ата минута Иван Коконов вкара четвърти гол, засичайки топката с глава след центриране на Милен Желев. Гостите се върнаха в мача в 76-ата минута, когато точен бе резервата Венсан Марсел. В 86-ата минута Ивайло Димитров с глава вкара трети гол за Локомотив, като това бе дебютен гол за него за пловдивския тим. Три минути след това "смърфовете" изравниха след гол на Милош Петрович, дошъл след центриране на Салинас от пряк свободен удар.

С това равенство Локо Пловдив събра 37 точки и е на 7-о място, докато Арда остава 10-и с 32 точки и почти загуби шансове да стигне до седмата позиция и да има право на бараж за участие в европейските клубни турнири.

АРДА - ЛОКО (ПД) 4:4

1:0 Т. Йорданов (2-дузпа), 1:1 Д. Илиев (6), 2:1 Котев (62), 3:1 Тилев (68), 4:1 Коконов (74), 4:2 Марсел (76), 4:3 Димитров (86), 4:4 Петрович (89)

АРДА: Луков, Стоев, Ганев, Желев, Т. Йорданов, Ал. Георгиев, Коконов, Тетах, Давид Кики, Юруков, Котев

ЛОКО (ПД): Рейдър, Томашевич, Бидунга, Гомис, Петрович, Витанов, Умарбаев, Ал. Василев, Карагерен, Д. Илиев, Боруков

Крушарски: Когато изпуснеш питомното, гониш дивото колкото си искаш