Калиакра и Берое направиха инфарктно 2:2 (видео)

Домакините изравниха буквално в последните секунди и лишиха гостите от победата

Калиакра и Берое направиха инфарктно 2:2 в късния съботен мач от 21-ия кръг на „А“ група.

На два пъти в двубоя старозагорци повеждаха в резултата и два пъти в последните секунди на първото и второто полувреме домакините, които играха без шестима основни футболисти, се връщаха в мача.

Тимът на Илиан Илиев бе малко по-активният през целия мач и нямаше да бъде незаслужено, ако си беше тръгнал с трите точки от студената тази вечер Каварна. Милен Танев изведе „зелените“ напред в последните минути на първото полувреме, а Марко Марков върна гола секунди преди реферът Станислав Ставров да сложи край на първите 45 минути.

През втората част обаче беройци отново поведоха с гол на Бачев, а буквално в последната атака за мача капитанът на Калиакра Иван Райчев изравни.

В началото на първото полувреме мачът бе много спокоен и без никакви положения. Берое бе отборът, който пръв създаде голово положение, след като при центриране Евгени Йорданов пропусна топката, а бразилецът Ромарио стреля с глава от няколко метра покрай гредата в 26-ата минута.

В 42-ата Тодор Христов смени позицията си и мина вдясно. Той получи пас по крилото и мина като на игра десния бранител на домакините, след което центрира от аутлинията към малкия пеналт, където Танев засече за 1:0.

В 45-ата минута обаче Калиакра се върна в мача. Раденцов бе спънат пред наказателното поле на Берое. Зад топката застана Марко Марков, който стреля фалцово във вратарския ъгъл, топката мина и през стената и Скорчев не можа да реагира добре.

Така завърши първото полувреме. Берое обаче поведе рано и през втората. В 58-ата минута Велев центрира след фаул, а Бачев отблизо не беше покрит от никого и с глава отново изведе "зелените".

Калиакра създаде две опасности за гол, които не бяха успешни и след това отборът на пръв поглед сякаш се предаде. Берое пък на контри също създадоха две положения, но особено Златинов не бе достатъчно концентриран.

Стигна се и до последните минути на мача. Изведнъж Калиакра възстана с последни усилия. Първо Скорчев спаси удар на Станчев отблизо, след това още един от корнер, а накрая при буквално последното изпълнение в мача Иван Райчев спаси инфарктно своя тим, след като надскочи всички и с глава наниза кълбото до гредата.

Така домакините записаха първа точка от началото на пролетния полусезон, а Берое пропусна златен шанс да се доближи до третото място, което изведнъж се оказа реалистично с оглед победите напоследък.