Калиакра не успя да се изпречи на пътя на Лудогорец (видео)

Тимът от Разград победи с убедителното 4:0 Калиакра

Отборът на Лудогорец победи с убедителното 4:0 Калиакра в мача между двата тима от предпоследния 29-ти кръг на родната „А” група, като по този начин постигна 21-ата си победа в шампионата от началото на сезона. Двубоят, който се игра в Каварна, премина под контрола на гостуващия тим, който имаше преднина от едно попадение на почивката на мача. През втората част Лудогорец достигна до още три гола и по този начин спечели мача с 4:0.

Лудогорец започна много силно мача и можеше да открие резултата още преди да е изтекла първата минута от началото на срещата. Бакалов излезе очи в очи с вратаря на Калиакра – Добрев, и стреля, но стражът успя да спаси изстрела. Почти веднага след това, отново се стигна до вълнуващ момент пред вратата на домакините, като в крайна сметка топката бе изчистена от голлинията от играч на Калиакра.

Малко преди да изтече първият четвърт час от началото на мача, се стигна до един от най-интересните моменти през първата част. Заков се откъсна сам срещу Голубович , навлезе в наказателното поле и се опита да преодолее вратаря на Лудогорец, след което се строполи на земята. Главният съдия Цветан Кръстев обаче взе решение, че дузпа няма и остави играта да продължи.

В 20-ата минута гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Дяков преодоля Добрев, който препъна играча на гостите, а реферът посочи бялата точка. Дяков се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и с хубаво изпълнение в долния десен ъгъл на вратаря откри резултата в полза на Лудогорец.

До почивката тимът от Разград продължи да е по-активният на терена. В 37-ата минута Гъргоров стреля от границата на наказателното поле, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. До края на първата част нямаше нови голове в мача и така след 45 минути игра Лудогорец водеше на Калиакра с 1:0.

В началните минути на втората част Калиакра се представяше далеч по-добре в сравнение с първото полувреме. В 60-ата минута обаче домакините получиха втори гол във вратата си. Точен за 2:0 бе Иван Стоянов, който вкара директно от корнер. Нападателят изпълни по отличен начин ъглов удар, а топката влетя директно в мрежата на домакините.

Преднината на гостите пък стана класическа в 64-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Калиакра, където Гъргоров с глава я прати в мрежата на домакините. Лудогорец достигна до четвъртия си гол в двубоя в 75-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Калиакра, Марселиньо засече топката по много хубав начин, като кълбото влетя във вратата на домакините.

До края на срещата Александров можеше да отбележи нов гол за Лудогорец, но ударът на играча на гостите бе отразен от Добрев. До последния съдийски сигнал не паднаха нови попадения в мача и така тимът от Разград спечели с 4:0.

След тази победа Лудогорец остава на 2-ото място, като вече има актив от 67 точки и кръг преди края на сезона продължава да изостава с 2 пункта от лидера ЦСКА. В последния кръг Лудогорец и ЦСКА излизат в директен сблъсък за първото място. Калиакра пък е с актив от 11 точки на предпоследната 15-та позиция.