Керкез: Аз съм отговорен за загубата

Керкез: Аз съм отговорен за загубата

Разочаровани сме, но гледаме напред, обяви треньорът на Ботев (Пловдив)

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) пое отговорността за тежката загуба с 0:3 от ЦСКА у дома. "Канарчетата" остават без успех през 2025 г. и се отдалечават все повече от второто място, където в момента е Левски.

"Първо да честитя победата на Томаш и да благодаря на феновете ни за подкрепата. Вторият гол дойде в лош момент за нас от психологическа гледна точка. ЦСКА бе по-добрият отбор от нас. Трябва да сме заедно и като бием, и като губим. Аз поемам отговорност, аз правя тактика и смени. Виждам, че всички са разочаровани, наясно съм, че сме поставили летвата високо. Не е от значение с кой играеш, когато губиш с 0:3 у дома. Гледаме напред, май месец е далече. Загубихме от ЦСКА с 0:4 в София, но гледаме трезво. Сигурно не е хубаво, но е това..."

"Енергията и атмосферата е много добра на тренировки. Искам да има напрежение, не може всички да сме добри момчета (б.а визира спречкване между двама негови футболисти за изпълнение на ъглов удар). Искам всеки да е зрял, има моменти, в които е важно да се ядосаш. След това е важно да си подадем ръка и да продължим, няма проблем. Криза е, имаше моменти, когато постоянно побеждавахме, сега резултатите са слаби."

"Разликата с второто място е сериозна, но сме играли 3 мача. Има доста мачове, има и плейоф. Предстоят ни и срещи за Купата. Има време да се промени ситуацията."

Станислав Генчев: Разделихме си по едно полувреме с ЦСКА

„През първата част бяхме по-добри“, посочи треньорът на Ботев Пд

Вальо Илиев: Да защитаваш емблемата на ЦСКА не е просто работа

„Дошъл съм да бъда максимално полезен.“

Янев: ЦСКА има много качество и широчина в състава, но играхме слабо

„Трябва ни самочувствие и всеки на терена да защитава името си, както и фланелката на ЦСКА“

Цварц: Обичам да вкарвам в дербитата

Нападателят на ЦСКА Жоел Цварц коментира победата срещу Ботев Пловдив, в която се разписа два пъти и помогна на „червените“ да стигнат до успеха

Луканов: Дунав върви в правилната посока

Старши треньорът на Дунав Русе Емануел Луканов заяви след загубата с 0:2 от Лудогорец в първото домакинство на тима след завръщането му в елита, че основният проблем на отбора е наивността в ключови ситуации, която срещу силен съперник се наказва

ЦСКА обърна Ботев Пд до 3:2 след късна драма в София (ВИДЕО)

Цварц с 2 гола, Питас с 1 и асистенция, викове „оставка“ към Янев