Керкез: По-скоро ще напусна България, но няма да ида в Левски

Керкез: По-скоро ще напусна България, но няма да ида в Левски

Наставникът на Ботев Пловдив - Душан Керкез, сподели мнението си за последния двубой в българския футбол през 2024 г

Той беше домакинство срещу Лудогорец, загубено с 2:4

Треньорът не пропусна да отчете добрата свършена работа от началото на сезона и дори е оптимист, че до 2-3 години отборът може да стане шампион. 

Керкез отговори и на слуховете, които го пращат в Левски. Специалистът обяви, че би сменил Ботев с чуждестранен отбор, но не и със "сините" столичани.

“Загубата не е хубава и не е хубаво, когато съперникът вкара толкова голове. Можем да бъдем много доволни за свършеното от началото на сезона. 

Сега се нуждаем от добра почивка и подготовка. Благодаря на феновете за всичко и се надявам да продължават по същия начин, а ние да се класираме за Европа. 

Момчетата не са роботи. Всеки има върхове и спадове. Днес имахме своите добри моменти. Качеството обаче прави разликата. Трябва да бъдем реалисти, искам да бъда шампион с Ботев Пловдив и вярвам, че след 2-3 години това може да стане.

Честито на Лудогорец за победата и желая на колегата си Игор успех в Европа. Ще играем още много с Лудогорец и ще имаме шансове за победи. 

Имаме качествени играчи, но трябва време. Надявам се на добра подготовка и в зависимост от събитията - ще преценим как ще процедираме с трансферите. Надявам се да не продаваме, а да вземем 2-3 нови футболисти.

Хубаво е да те искат. Благодаря на играчите и щаба за стореното, аз нищо не съм направил сам. Респектът и любовта, която получавам в Пловдив, не може да се сравни. Имам договор до 2026 година и тук ми е хубаво. Не мога да го причиня на феновете. Ако сменя отборите, ще отида в чужбина, но не планирам нищо подобно", категоричен е треньорът. 

Футбол и музика с обща мисия в дългосрочно партньорство

Уважението към труда, както на играчите, така и на създателите на съдържание, е в основата на тази мисия, заяви Андрей Петров,

Филип Кръстев: Стана хубав мач

Капитанът на България в днешния мач срещу Соломоновите острови Филип Кръстев коментира след убедителния успех на националния тим. „Лъвовете“ се наложиха с 10:2, като Фуфу реализира два от головете.

Марин Петков: Можем много повече

Полузащитникът на арабския Ал Таавоун Марин Петков реализира два гола при убедителната победа с 10:2 над Соломоновите острови.

Владимир Николов: Съперникът не беше на нашето ниво (ВИДЕО)

Нападателят на България Владимир Николов говори след категоричната победа над Соломоновите острови. “Лъвовете” спечелиха с 10:2, а Николов вкара три от попаденията.

Александър Димитров: Трудно е да се правят изводи (ВИДЕО)

"Имаше проява на типична българщина", заяви селекционерът на националния отбор Александър Димитров след победата с 10:2 над Соломоновите острови.

Филипов: Целта пред Ботев беше да оцелеем, сега имаме шанс за 5-8 място

Финансовият покровител на Ботев Пловдив Илиян Филипов изрази задоволство от работата на треньора Лъчезар Балтанов, под чието ръководство „жълто-черните“ са спечелили 11 точки в 6 срещи, включително 4 срещу лидери в класирането като Лудогорец и ЦСКА 1948.