Керкез: Трябва да сменим кръвта на ЦСКА

Керкез: Трябва да сменим кръвта на ЦСКА

"Жордао и Годой са готови да дебютират"

Треньорът на ЦСКА Душан Керкез даде брифинг преди мача с ЦСКА 1948 от 6-ия кръг на efbet Лига.

"Не играхме с Арда и имахме повече време за подготовка. Додай няма да е готов за следващия мач. Работи индивидуално. Всички други са на разположение, работеха добре и мисля, че ще сме на по-добро ниво от мача с Черно море. Когато свърши трансферният период, за всеки треньор е по-добре. Трябваше да сменим кръвта на отбора, което е нормално нещо. Може би закъсняхме, но никога не е късно, за да се случи нещо добро. За мен е лесно да работя с професионалист като Величков, говорим за всичко и мисля, че работата ни ще бъде добра в бъдеще", бяха първите му дума.

"Благодаря на Тибо Вион за всичко, което е направил в ЦСКА. Той е добро момче с добър характер. Той беше много напрегнат след мача за Купата. Говорих с него и му казах искрено като мъж на мъж, че няма да има шанс за много минути. Той ме разбра и се решихме, че е най-добре да напусне отбора", добави босненецът.

"Жордао и Годой са готови да дебютират. За Брахими очакваме документите, за да бъде готов за дебют утре. На този момент не е готов на 100 процента. Когато скаутите ме попитаха за Брахими, се съгласих веднага. Той е футболист с голям характер и със сигурност ще помогне на ЦСКА. Когато Бютучи няма мотивация, няма какво да прави в отбора. Когато един футболист дойде в ЦСКА и си мисли, че клубът е под неговото ниво, той не е за това място. Пожелавам му успех и късмет. Всеки знае, че в момента в отбора има лек хаос, но след хаоса ще дойде нещо добро4, надява се специалистът.

"Винаги съм залагал на атмосферата в отборите, в които съм работил. За да я създадем, трябва време. Новите футболисти са гладни за успехи, усмихнати са на тренировка, което значи много. Никой не е щастлив от резултатите ни. Знам, че в един момент всичко ще се нареди. Опонентът ни има много добри индивидуалности. С Черно море ни трябваха по-добри подавания в последните 30 метра и повече енергия. Важното е да спечелим победа в утрешния двубой, без значение дали топката е в нас. Когато феновете видят борба и желание, успехът накрая ще е за нас. Очаквам да изиграем добър мач", каза още Керкез.

"Супер е, когато имаш двама добри футболисти в атака като Питас и Годой, но ще видите утре дали ще играем с един, двама или трима нападатели. Първият трансфер, който исках в ЦСКА, беше на Теодор Иванов. Исках българин. Българите в нашия отбор имат потенциал. Не деля футболистите на българи или чужденци", отговори той на въпрос за младите българи в тима.

"Когато си футболист, особено на ЦСКА, трябва да внимаваш какво правиш. Ако Чорбаджийски отиде в друг отбор, ще бъде под наем. Той е тук с нас и имам супер отношения с него от първия ден. Не видях нещо лошо в това, че е поставил „лайк“. Младите момчета правят грешки и това е добро училище за тях. Очакваме още футболисти, трансферният прозорец не е затворен. Винаги искам да давам шанс на младите футболисти, когато всичко е наред. Не искам тези млади момчета да усещат това голямо напрежение. Петко Панайотов е един от примерите как с много работа ще направи добра кариера. Младите трябва да грабват шанса си с две ръце. Търсим човек на левия бек, защото имаме само един футболист. Футболисти с характер и глад ще помогнат на ЦСКА. Трябват ни играчи на още два поста, но няма да казвам на кои, за да не се разочароват някои футболисти", завърши Душан Керкез.

НА ЖИВО: Монтана - Септември (Сф) 1:0

Следете мача на живо с нас тук

Локомотив и Ботев с официални позиции за забраната на ФИФА

Вижте какво съобщиха от двата пловдивски клуба

Новак: Заслужих си правото да избирам къде да играя, фокусът е Големия шлем

Новак Джокович ще стартира на Откритото първенство на САЩ по тенис без състезателен мач след предишния турнир от Големия шлем "Уимбълдън" - риск, който е готов да поеме, след като е "тренирал много през последните три, четири седмици" и е преосмислил приоритетите си около четирите турнира от Шлема, пише агенция "Ройтерс".

ФИФА удари Ботев Пд и Локо Пд

Двата клуба със забрана да картотекират играчи

ЦСКА отбеляза паметна дата

ЦСКА отбеляза паметна дата от историята на клуба.

Треньорът на Черно море ще спази футболно правило

Треньорът на Черно море Илиан Илиев за първи път през този сезон може да спази футболното правило, че когато отборът върви, съставът не се бута.

Ботев Пд разби Хебър в контрола

Ботев (Пловдив) разгроми втородивизионния Хебър (Пазарджик) с 6:2 в контролна футболна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Брахими с първа тренировка с ЦСКА (ВИДЕО)

Мохамед Брахими вчера бе представен като ново попълнение на ЦСКА и вече тренира със съотборниците си.

БФС започва мащабно изследване на играчите в елитния детско-юношески футбол

Българският футболен съюз (БФС) дава начало на първото по рода си мащабно изследване на кондиционното и функционалното състояние на играчите в елитния детско-юношески футбол.