Конта чака дълга криза в Наполи

Конта чака дълга криза в Наполи
Източник: БГНЕС

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте предупреди, че „бурята не е приключила и това няма да стане скоро“, тъй като очаква кризата с контузени футболисти да продължи още няколко седмици.

Тимът от Неапол претърпя загуба с 0:3 при гостуването си на Ювентус в неделя и заема четвърто място във временното класиране в Серия А с 43 точки, колкото има и третият Рома, а Ювентус е пети само с 1 точка по-малко. Защитаващият титлата си шампион на Италия пътува за Торино без десет играчи от първия отбор.

„Дори при тези, които трябваше да се завърнат, това се забави. Трудно е. Това, което казах на момчетата, е, че никой няма да слиза от лодката“, коментира Конте на пресконференцията след мача, цитиран от изданието Football Italia.

„Лодката е в морето при буря, но никой няма да слиза. Всички трябва да се справим в този момент, който продължава от известно време. Бурята не е свършила и няма да приключи скоро, така че нека всички се подготвим. Това, което трябва да направим, е да не губим увереност, да не губим вяра в себе си и да не губим ентусиазъм. Именно нещата, които ни отличаваха до момента, защото досега направихме изключителни неща и то докато се справяхме с много сериозни ситуации“, продължи специалистът.

Наполи ще изиграе последния си мач от основната фаза в Шампионската лига в сряда, когато ще бъде домакин на Челси.

„Обстановката трябва да донесе на момчетата важна подкрепа. Твърде лесно е да си фен, само когато нещата вървят добре. Това е труден момент и очаквам феновете да бъдат близо до отбора - в добри и лоши времена. Проблемът е, че извънредната ситуация не свършва утре. Трябва да бъдем обединени и като едно цяло. Имаме нужда от позитивна енергия, най-вече отвън“, добави Антонио Конте.

Натаниъл Браун: Невероятно е да вкарам първия си гол на Световно

Защитникът на Германия Натаниъл Браун бе един от героите за успеха със 7:1 над Кюрасао в първия мач на Бундестима на Мондиал 2026

Огромен интерес към абонаментните карти в Левски

Феновете на Левски показват огромен интерес към кампанията с абонаментните карти за новия сезон

Цолов: Нямахме темпото, но завършихме втори

Българският пилот на Кампос Никола Цолов заяви след състезанието на пистата в Барселона, че не са имали темпото, но са успяли да завършат на второ място

Рейналдо: Чест е да съм в клуб като Левски

Новото попълнение на Левски Рейналдо заяви, че иска да помогне на отбора да постигне възможно най-доброто представяне в Шампионската лига

Бранител се завърна в Левски

Никола Серафимов се присъедини към „сините“

Куп клубове следят трансферната цел на ЦСКА

ЦСКА ще трябва да действа мощно на трансферния пазар