Коппютър сметна: 44,3% шанс Левски да е шампион

Коппютър сметна: 44,3% шанс Левски да е шампион

Шансовете на "сините" за поредното второ място се оценяват на 45,9%

Левски успя да запази преднината си пред ЦСКА 1948 от 3 точки с гръмката победа над Черно море с 3:1 на „Тича". Успоредно с това „сините" съумяха да натрупат актив от цели 6 пункта пред Лудогорец, който вече 14 години поред е абониран за титлата. И това не остана незабелязано дори и в чужбина.

Така платформата „Football Meets Data" увеличи за пореден път шансовете на Хулио Веласкес и компания за златните медали. Нейният суперкомпютър смята, че Левски вече има зад гърба си 44,3% да завърши на първо място и в края на първенството.

Нещо, което не се е случвало от 17 години насам. Това означава, че „сините" са успели да вдигнат с 10,3% доверието в себе си. Предишният подобен бум бе след дербито с Лудогорец, което завърши без победител - 0:0. В момента шампионите са с мач по-малко, но ако „сините" не се дънят, то разликата може да бъде стопена само с 3 точки.

Иначе шансовете на Левски за поредното второ място с клубната история се оценяват далеч повече от тези за титла - 45,9%.

„Football Meets Data" не смята, че те могат да паднат по-долу. Затова им дава 7% за третата позиция и 1,6% за четвъртата. Лудогорец си остава фаворит - 52,1%. Възможността „орлите" да са втори е 39,3%, а трети - 6,8%.

Платформата дава шансове за титлата и на още четири тима - ЦСКА 1948, Черно море, Локомотив Пд и ЦСКА. На „Герена" тази тема е табу. „Вървим мач по мач", не спира да повтаря Хулио Веласкес.

Цолов: Знаех, че подиумът е възможен

Никола Цолов заяви, че е вярвал във възможностите си да стъпи на подиума в Абу Даби във Формула 2 още от вчера, когато бяха квалификациите.

Янев: Не мога да кажа, че сме им отстъпвали по нещо

“Надявам се да спечелим мача с Локо (Сф) за Купата”, завърши треньорът на ЦСКА

Илиев: Тежките условия ни помогнаха след нашия гол

“Доволен съм от себераздаването”, допълни треньорът на Черно море

Дробаров: Най-важното е, че победихме

Защитникът на Черно море бе с ключов принос за успеха

Уеслен: Усещането от победата е прекрасно!

Авторът на първия гол срещу ЦСКА бе щастлив

Борбен Черно море спря серията на ЦСКА - 2:0 (ВИДЕО)

Уеслен и Георги Лазаров донесоха радостта на “Тича”

Скандал! Левскари скандират: Смърт за Любо Пенев

Противно на обединението на цялата нация след новината за тежкото заболяване на футболната легенда Любослав Пенев, част от феновете на Левски вбесиха обществеността със скандална проява, твърди БЛИЦ.

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали