Костов: Цяла година има напрежение в Левски

Костов: Цяла година има напрежение в Левски

"Някои играчи нямат самочувствие", заяви треньорът на "сините"

Старши треньорът на Левски Николай Костов бе много разочарован след загубата с 1:3 в гостуването на Черно море от 29-ия кръг на българското първенство.

„Левски отстъпи на Черно море, защото получихме втория гол. До него мисля, че имахме добро представяне и добри взаимодействия. Даже очаквахме да отбележим втори гол, за да спечелим мача. Ние се отворихме повече, защото търсехме победата, и така се стигна до грешки. Противникът се възползва от грешките ни, а ние правим грешки. Това е някакъв феномен, тъй като тази година всички наши грешки се наказват с гол“, каза Костов минути след края на мача във Варна.

„Мисля, че играхме добре физически. Сгрешихме в средата на терена и противникът се възползва в момент, в който бяхме по-добрият отбор. Получихме гол и всичко се промени, а след това получихме и трети гол. В последните 15 минути Черно море“, анализира срещата наставникът на Левски.

„Имаме на кого да разчитаме, просто такива са решенията“, коментира той факта, че Левски направи само една смяна в мача.

„Няма как да кажа на Черно море да изиграем още един мач, за да видим как ще изглеждаме с титулярните централни защитници. Определени играчи играят без необходимото самочувствие в тези важни мачове, няма да назовавам имена. Тези играчи, които не мога да изброя, за да не обидя и да им падне още повече самочувствието, просто нямат необходимото самочувствие“, призна той.

„Напрежение има цяла година в Левски. Цяла година работим под напрежение, но ще излезем от тази ситуация. Имаме подкрепата на публиката. Може би определена публика разбира нашето състояние, както спортно-технически, така и игрово, така и финансово“, каза Николай Костов за напрежението в „синия“ клуб.

Той каза, че не е видял спорове между футболистите и публиката на Левски след края на мача: „Не съм видял такива неща“.

„На феновете искам да кажа, че имаме млади футболисти, които развиваме, имаме план как да излезем от ситуацията, но така се случват нещата, че не можем да печелим мачовете си“, завърши Костов за това, че в Левски имат план как да излязат от ситуацията.

Тодор Янчев обяви състава на България (U21) за Шотландия

Селекционерът на младежкия национален отбор на България Тодор Янчев обяви списъка с футболисти, на които ще разчита за предстоящата европейска квалификация с Шотландия на 18 ноември

Черно море ще пази успешни серии срещу ЦСКА 1948

Черно море е в две успешни серии срещу ЦСКА 1948 преди неделния сблъсък между двата отбора в Бистрица.

Илиян Стефанов: Добрите дни за Славия тепърва предстоят

Добрите дни за Славия тепърва предстоят, заяви халфът на "белите" Илиян Стефанов, който бе избран от останалите футболисти и треньори от българското първенство за най-добър играч на изминалия 14-и кръг.

Мареска обясни промените срещу Карабах

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви, че няколко от звездите на отбора са получили почивка при изненадващото равенство 2:2 срещу азербайджанския Карабах в двубоя от Шампионската лига снощи, тъй като се "нуждаят от възстановяване от миналия сезон" и Световното клубно първенство, пише изданието givemesport.com.

Еди Хау: Не съм си представял, че с Нюкасъл ще стигнем до това ниво

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау призна, че дори не си е представял да бъде редом до грандове като Пари Сен Жермен, Реал Мадрид и Ливърпул в Шампионската лига, когато  пристигнал в Тайнсайд преди четири години.

Ханзи Флик след равенството с Брюж: Беше труден мач

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик не беше доволен от представянето на тима в защита при равенството 3:3 с белгийския Брюж в двубой от четвъртия кръг на Шампионската лига по футбол.

БФС приветства законопроекта за спортното хулиганство

Официална позиция на Българския футболен съюз

В ЦСКА решават за контрола след дербито

Спортно-техническият щаб на ЦСКА ще организира програмата за международната пауза едва след вечното дерби, пише „Тема Спорт“.

Макун: Трябва да поддържаме печелившия манталитет

Централният защитник на Левски Кристиан Макун говори в навечерието на дербито с ЦСКА в родината си Венецуела.