Крах за Левски в Разград, Лудогорец надигра тотално “сините” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победната серия на столичани свърши след 0:2 в дербито на кръга

Левски претърпя тежко поражение в Разград от Лудогорец в дербито на 32-ия кръг на А група. “Орлите” прекъснаха победната серия на “сините” и се наложиха с 2:0. Това бяха и първите три точки за шампионите след поредицата от равенства. Тимът на Елин Топузаков не направи особено силен мач и загубиха пред погледа на Георги Иванов-Гонзо, който беше в компанията на Констанстин Баждеков. Загубата за Левски стана още по-тежка след като Владимир Гаджев получи жърт картон и така ще пропусне дербито с ЦСКА.

Голмайстори за шампионите станаха Христо Златински от дузпа и Роман Безяк. левски завърши двубоя и с човек по-малко след изгонването на Аймен Белаид.

След този успех Лудогорец затвърди позицията си на върха с разлика от 8 точки от втория Литекс. Разликата с Левски вече стана 16.

Въпреки очакванията за зрелищно дерби на “Лудогорец Арена”, двата отбора не предложиха много футболни емоции. Цялата първа част премина под знака на нервността, здравите единоборства в средата на терена и малкия брой интересни положения и пред двете врати.

Като цяло малко по-активният отбор беше този на домакините. Те владееха повече топката и по всякакви начини се опитваха да намерят път към вратата на Блажевич. Кишада и Марселиньо бяха много активни и създадоха допълнителни неприятности на “синитя” отбрана. Целият отбор на Левски се връщаше да действа в защита, но бавно се прегрупираха във фаза атака и Владо Стоянов нямаше почти никаква работа.

Действията се развиваха предимно в средата на терена. Играта допълнително се накъсваше от нарушенията, които на моменти бяха груби и главният съдия Николай Йорданов показа 3 жълти картона. До нажежаване на атмосферата обаче не се стигна. Двубоят вървеше спортсментски, тимовете се опитваха да се надлъжат тактически.

Христо Златински имаше много добра възможност да открие резултата след технично изпълнен пряк свободен удар. Блажевич обаче демонстрира завиден рефлекс и изби. Пет минути преди края на часта пред Владимир Гаджев се откри положение да даде предина на своите. Той шутира силно в свой стил, но Владо Стоянов не допусна грешка. Топката попадна в краката на Рамос, който също шутира, но стражът на “орлите” пак се намеси сигурно.

Малко след началото на подновяването на играта след почивката, Влади Гаджев отправи истински снаряд от движение, но Стоянов направи лъвски скок и изби. След това положение обаче “орлите” вдигнаха оборотите не престанаха да атакуват до края на мача. Футболистите на Левски приеха играта в собствената си половина, нападателите не показа лицето от миналите двубой. Което се оказа може би грешен ход.

Малко след началото на подновяването на играта след почивката, Влади Гаджев отправи истински снаряд от движение, но Стоянов направи лъвски скок и изби. След това положение обаче “орлите” вдигнаха оборотите не престанаха да атакуват до края на мача. Футболистите на Левски приеха играта в собствената си половина. Което се оказа може бигрешен ход.

Домакините видимо желаеха повече победата, канонадата от удари към Блажевич не спря. Вратарят направи определено много силен мач и стана основен отговорник “сините” да не се приберат с още по-пълна кошница с голове. В 73-ата минута Рикардо Нунеш игра с ръка в наказателното поле след удар на Мишо Александров. Съдията веднага посочи точката за дузпа, Златински застана зад топката и откри резултата.

След гола  “орлите” не се прибраха да пазят преднината, а продължиха да атакуват. Крахът за Левски стана пълен след като Аймен Белаид почули втори жърт картон за нарушение срещу влезлият като резерва Безяк. До последно мачът се доигра на една врата, Левски като чели развя белия флаг, а Блажевич продължи да прави уникални спасявания, но и той не издържа и в 93-ата минута словенецът реализара втори гол  с плътен удар по земя.