Край на черната серия! Левски разби Локо (Пд) (ВИДЕО)

Уелтън се завърна с гол на "Герена"

Краят на черната серия на Левски на ниво Efbet Лига е факт след 3:0 над Локомотив (Пд) на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" се разправиха със своя съперник за едно полувреме. Резултатът откри Кристиан Димитров, а преди почивката удвои Уелтън, завърнал се сред титулярите за пръв път от октомври насам заради контузия. Второто полувреме бе изцяло на сметката на гостите от "Лаута", но попадение на Рикардиньо от дузпа сложи точка на спора. Досега тимът на Николай Костов бе пет поредни срещи без успех след три равенства и две поражения.

Дербито започна с положение пред вратата на Пламен Андреев, където Джовани стреля от движение в гредата, но се оказа, че е бил в положение на засада. В 6-ата минута Жереми Петрис проби дълбоко в половината на "смърфовете" и центрира по земя на втора греда, където Уелтън успя да засече, но в аут.

В 15-ата минута "сините" все пак поведоха. След центриране от ъглов удар на Марин Петков Кристиан Димитров стреля с глава, а Динко Хоркаш не се намеси добре и допусна топката да премине през ръцете му.

Последваха минути, в които липсваше завършващия удар, въпреки че и двата тима се опитваха да се изненадат. В 28-ата минута Краев засече с глава центриране от ъглов удар, но ударът му излезе в аут. Последва и изстрел на Марин Петков от фаул, но и той бе неточен. И още веднъж "сините" погледнаха към вратата на Хоркаш, но Фадига не успя да засече паса на Петрис по земя.

Домакините все пак удариха Локо още веднъж преди почивката. Фадига първо не успя да спечели втора топка, но много бързо си я спечели в средата на терена и изведе отлично Уелтън, който си я пое добре, след което я прати в далечния на Хоркаш ъгъл. В самия край на полувремето Краев отпави тежък удар от средна дистанция, но хърватският вратар на "черно-белите" успя да парира.

Втората част започна с двойна смяна за гостите - на терена се появи Георги Минчев и Леонардо Сена на мястото на Алфа Конте и Христо Иванов. В 48-ата минута Железов отсъди дузпа за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан, но впоследствие реферът бе привикан на ВАР и отмени решението си. Последваха силни минути за Локо, в които те държаха изцяло инициативата, опитвайки да се върнат в мача.

Последва смяна и в състава на Левски - Асен Митков замени Асими Фадига в опит "сините" да си върнат центъра на терена. Пет минути преди края Рикардиньо падна в наказателното поле след удар от Лео Сена. Железов не видя нарушение, но ВАР се намеси и ги привика на монитора. В крайна сметка главният съдия показа бялата точка, а зад топката застана потърпевшия, който не сгреши, стреляйки в горния ляв ъгъл.

В продълженията Лео Сена стреля от дистанция, но Пламен Андреев внимаваше и успя да избие. В крайна сметка Левски спечели с 3:0 и задълбочи кризата в Локо (Пд). Тимът на Александър Томаш отдавна вече не помни силната си серия от победи в началото на шампионата, когато "смърфовете" дълго бяха лидери. Сега пловдивчани са 4-и с 35 точки и със само един успех в последните си девет срещи. "Сините" са 6-и с 32.

Левски – Локо Пд 3:0
1:0 Кристиан Димитров (15)
2:0 Уелтън (42)
3:0 Рикардиньо (85-д)

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (85' Виктор Любенов), 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо, 17. Уелтон (75' Патрик-Габриел Галчев), 37. Дарлан (85' Асен Чандъров), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин  Петков, 97. Асими Фадига (65' Асен Митков)

Резерви: 13. Николай  Михайлов, 4. Виктор Любенов, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев

Старши треньор: Николай Костов

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (46' Лео Сена), 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион (70' Петър Андреев) 14. Димитър Илиев (К), 17. Алфа Конте (46' Георги Минчев)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов, 12. Ефе Али, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 99. Лео Сена, 9. Георги Минчев